KomunikacjaRekrutacjaRozwijaj się

Szczęśliwy pracownik to wydajny pracownik!

Kiedy Twoje myśli krążą wokół naglących spraw domowych, trudno Ci się skoncentrować i odnaleźć w pracy radość oraz spełnienie. Zadbaj, by sfera osobista nie rozpraszała Cię w chwili, gdy musisz skupić się na obowiązkach zawodowych.

Jeśli np. obawiasz się o powrót Twoich dzieci ze szkoły, wcześniej zaplanuj im bezpieczny transport do domu, dzięki czemu nie będziesz się stresować i nie wpłynie to na jakość Twojej pracy.

Okiełznaj biurową przestrzeń

Zapewne często spędzasz w pracy więcej czasu niż w domu. Zatroszcz się więc o biurową przestrzeń tak, by sprzyjała ergonomii i wygodzie. Jeśli pracodawca na to pozwala – możesz udekorować swoje biurko, stawiając na nim np. doniczkowy kwiat lub zdjęcie rodziny. Stworzysz własny kąt, w którym będziesz mógł czuć się bardziej komfortowo.

Dbaj o wsparcie zespołowe

Grono kolegów z pracy, których cechuje podobny styl życia i podejście do obowiązków zawodowych, sprawi, że w razie potrzeby, będziesz miał do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc. Znajdziesz u nich zrozumienie i wsparcie, które pomoże, także w ciężkich sytuacjach zminimalizować Twój stres.

Odżywiaj się zdrowo

Właściwa dieta i odpowiednia ilość wypijanych płynów może skutecznie wpłynąć na poziom Twojej energii i ogólne nastawienie do codziennych obowiązków. Spożywanie posiłków przygotowanych ze zdrowych produktów oraz wykluczenie niezdrowych przekąsek sprawi, że łatwiej będziesz tryskać witalnością i z większym zapałem podejdziesz do zadań.

Bądź zorganizowany

Codzienny harmonogram wykonywanych czynności potrafi wprowadzić ład do biurowego chaosu. Kiedy czujesz się przytłoczony obowiązkami i nie wiesz od którego zadania zacząć, Twój poziom niezadowolenia i sfrustrowania rośnie. Jeśli z wyprzedzeniem zaplanujesz każdy dzień, unikniesz rozczarowania i łatwiej będzie Ci dopilnować wszystkich terminów.

Ruszaj się

Siedzący tryb pracy może być nie tylko uciążliwy, ale także niekorzystny dla zdrowia. Dlatego w trosce o swoje samopoczucie, poświęć kilka minut podczas dnia na wstanie od biurka. Rozruszaj mięśnie i zaczerpnij świeżego powietrza. Dotleniony wrócisz z głową pełną pomysłów.

Nie zmieniaj współpracowników

Nie możesz zmienić każdego pracownika, nawet wtedy, gdy Wasze opinie są zupełnie sprzeczne. Możesz jednak sprawić, by różnica charakterów nie wpłynęła na jakość pracy. Warto odnaleźć elastyczny kompromis i nie tworzyć niepotrzebnych napięć.

Nagradzaj siebie

Od czasu do czasu warto sprawić sobie przyjemną niespodziankę – nagrodę za swoją ciężką pracę. Może to być wyjście do kina, wypad na siłownie, spotkanie z przyjaciółmi lub inna forma relaksu. Podobnie jak domowe stresy mogą negatywnie odbijać się na efektywności w pracy, tak pozytywne aspekty życia wpłyną kojąco na Twój nastrój w biurze.

Odetchnij

Kiedy negatywne emocje zaczynają mocno oddziaływać, warto sięgnąć po najprostsze rozwiązanie. Prawidłowe oddychanie nie tylko dotlenia organizm, ale także pozwala się uspokoić i zniwelować stres.  Stań stabilnie na dwóch nogach, opuść ramiona. Weź głęboki wdech i wypuść powietrze. To skutecznie rozładuje napięcie.

Skup się na tym, co dobre

Uświadomienie sobie rzeczy, które wzbudzają pozytywne emocje, pomaga utrzymać dobry nastrój. Nawet jeśli jest to towarzystwo sympatycznych współpracowników czy przyjemny widok z okna – skupienie na miłych aspektach może sprawić, że praca stanie się większą przyjemnością.


A ty lubisz swoją pracę, dowiedz się więcej jak czerpać szczęście z pracy na www.pracujebolubie.pl!


Autor: Dawid Lenard, Employer Branding Institute, Content Manager / Redaktor HRstandard.pl

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0