Najatrakcyjniejsi Pracodawcy w Polsce w 2016r!

Google Polska i Grupa Skanska to najatrakcyjniejsi pracodawcy w tym roku według polskich studentów – wynika z rankingu firmy doradczej Universum Global. Wysokie pozycje w rankingu zajęły również polskie firmy – Polskie Linie Lotnicze LOT, PKO Bank Polski oraz Narodowy Bank Polski.
 
Universum Global specjalizuje się w dziedzinie employer brandingu i co roku przeprowadza badania wśród polskich studentów, dotyczące idealnego pracodawcy i oczekiwań względem miejsca pracy. W tym roku Universum przepytało rekordową ilość – prawie 26 tys. polskich studentów z 64 uczelni. Na podstawie badań powstał ranking 100 najatrakcyjniejszych pracodawców
 
Bezapelacyjnym liderem tegorocznego rankingu jest Google Polska. Firma wygrała w kategoriach Biznes i IT. Grupa Skanska wygrała w kategorii Inżynieria. Niespodzianką były wysokie pozycje TVN (4 pozycja w kategorii Biznes) oraz Narodowego Banku Polskiego (3 pozycja w kategorii Biznes).
 
tabela1
 
Jeżeli chodzi o oczekiwania względem rynku pracy kluczowe znaczenia dla młodych Polaków mają konkurencyjne wynagrodzenie na starcie kariery, perspektywy rozwoju zawodowego oraz dojście do dużych zarobków w przyszłości.
 
Oczekiwana pensja polskiego studenta różni się, choć niewiele, w zależności od płci. – Jeżeli obecna różnica w oczekiwanej płacy jest niewielka na etapie, gdy badani są studentami, pozostanie taka, gdy wejdąw życie zawodowe – uważa Yves Schneuwly, managing director Universum Switzerland & CEE. Studenci oczekują pensji na poziomie 3766,4 złotych, podczas gdy studentki kwoty niższej o 532,2 złote. Pytani o to co jest dla nich najważniejsze w pracy zawodowej studenci odpowiadali, że „wysokie zarobki w przyszłości” (zarówno w przypadku studentów, jak i studentek). Na drugim miejscu stawiają „dobre referencje”. Wśród studentek trzecie miejsce zajmuje „szacunek dla pracowników”, a czwarte – „bezpieczne zatrudnienie”. Dla studentów na trzecim miejscu są z kolei „szkolenia i rozwój”, a „szacunek dla pracowników” na miejscu czwartym.
 

  • TUTAJ! możesz ściągnąć pełen ranking Najatrakcyjniejszych Pracodawców w Polsce w 2016 r.
  • Więcej informacji na temat Universum’s Student Research znajdziesz TUTAJ!

 
 
Źródło: Universum Global
 
 
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0