HRcamp 2016! Co sądzą eksperci – Anna Wilczyńska

Ruszamy z nowym cyklem “Co sądzą eksperci”. Stopniowo będziemy prezentować Wam nasze HRcampowe startery – krótkie zapowiedzi, które wprowadzą Was, z jednej strony w obszar wystąpień naszych ekspertów, a z drugiej w DIGITALowe Rewolucje HR! A danie główne… już we wrześniu.

Anna Wilczyńska, psycholog, trener, coach. Do 2014 roku Dyrektor AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – programu, w którym uczymy dzieci wygrywać w szkole i w życiu. Obecnie Dyrektor HR i Wiceprezes Stowarzyszenia WIOSNA.

Jakie zmiany czekają branżę HR w najbliższych latach?

ania_wilczynska Z pewnością będą to duże zmiany. HR musi lepiej rozumieć biznes oraz uwarunkowania rynkowe w jakich funkcjonuje firma. Należy poddawać pod wątpliwość dotychczas stosowane rozwiązania, np. długie dni szkoleniowe czy wyjazdy integracyjne i poszukiwać lepiej dopasowanych do potrzeb i kultury organizacyjnej oraz zwinniejszych form pracy nad kompetencjami i motywacją pracowników. Zmienia się też sposób rekrutowania osób – młode pokolenie wchodzące na rynek jest digitalowe, mulktitaskowe, co przekłada się na sam proces rekrutacji – jego długość, formę, szybkość. Procedury HR też powinny ulegać uproszczeniu, aby zachować elastyczność i zwinność i dzięki temu zachęcać do ich stosowania.

Jak digital rewolucjonizuje procesy HR i strategię zarządzania ludźmi?

Nowe technologie to nowe możliwości w zarządzaniu i rozwijaniu pracowników. Stosunkowo łatwo jest nam dziś zarządzać zdalnymi pracownikami, tworzyć wirtualne grupy robocze, dyskutować rozwiązania na spotkaniach on-line. Platformy do zarządzania zadaniami, współdzielenia projektów pozwalają w dużym uporządkowaniu i efektywnie realizować postawione cele. Programy szkoleniowe już nie muszą być oparte o siedzenie 8 godzin na sali szkoleniowej – nowe technologie, zwłaszcza mobilne, pozwalają na dostarczanie spersonalizowanej wiedzy pracownikowi w każdym niemal miejscu na ziemi. Każda technologia to jednak nowe wyzwanie – nie na wszystkie działy HR są gotowe.

Jak nowe technologie rewolucjonizują rekrutację, employer branding i komunikację?

Przede wszystkim informacje o potencjalnych kandydatach są wszędzie, wystarczy je skutecznie wyszukiwać. Podobnie jeśli chodzi o pracodawców – stąd budowanie employer brandingu staje się dużym wyznaniem, gdyż jeden głos niezadowolonego pracownika może zachwiać wizerunkiem firmy. Pozytywny jest fakt, że firmy muszą bardziej się starać, być spójne z wartościami, które wypisane mają na tablicy. Wszystko jest możliwe – i ten nadmiar możliwości również trzeba okiełznać. Wydaje się, iż największe wyzwanie to zachowanie spójności, jasnej polityki i konsekwencji zarówno w budowaniu wizerunku firmy jak i candidate experience.

Od czego warto rozpocząć rewolucje w HR?

W pierwszej kolejności od zrozumienia biznesu, potrzeb Zarządu, poszczególnych działów. HR nie może myśleć, że wie lepiej, czego potrzeba pracownikom. Co więcej potrzeby jednego działu mogą znacząco różnić się od potrzeb innego działu w tej samej firmie, bo i materia pracy jest inna. Tam, gdzie liczy się czas, klikalność, gorący news – ważne jest minimum formalności i maksimum elastyczności. Poznanie potrzeb i oczekiwań pracowników oraz zaproszenie ich do kreowania rozwiązań jest podstawą do mądrego wdrażania zmian. W dalszej kolejności należy zmienić albo stworzyć od nowa procesy HR, które będą nadążały za aktualnymi trendami lub wręcz je ustanawiały. Istotne jest także, by zadbać o różne grupy pracowników i dopasowywać rozwiązania do świeżo upieczonych absolwentów, pracowników w okresie przedemerytalnym, młodych mam, itp. Indywidualizacja rozwiązań oraz ich personalizacja z pewnością pomoże nam skutecznie tworzyć HR. Może to być rewolucyjne lub ewolucyjne podejście – ważne, by wychodzić naprzeciw wyzwaniom.

Zapraszamy na wystąpienie Pani Anny Wilczyńskiej oraz Pani Joanny Sadzik które wspólnie poprowadzą prelekcję „Od wolontariusza do lidera biznesu„. Kilka słów od prelegentek: „Chcemy pokazać ścieżkę rozwoju lidera i wolontariusza, 7 kompetencji, które szczególnie rozwijamy, nasze koło spójności – wartości i karierę w WIOŚNIE jako możliwość, która często staje się rzeczywistością.

Przy okazji pokażemy sylwetki liderów, którzy dzięki wolontariatowi zostali menadżerami, oraz opowiemy o zaangażowaniu w nasze programy pracowników, którzy są wolontariuszami, liderami, darczyńcami.” 14 wrzesień, godzina 16:20! Zapisy już wystartowały, zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy i ZAPISZ SIĘ!

Pamiętaj jeszcze o tym: DIGITALowe Rewolucje HR! Sprawdź jakim rewolucjonistą jesteś! NIE WIESZ?! HR się rozwija, gonią nas nowe technologie. Wypełnij krótki test i sprawdź jakim rewolucjonistą jesteś w branży HR!

Strona wydarzenia: TUTAJ!

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0