Raport: Jak zbudować silną markę pracodawcy?

Od kilku lat można zaobserwować zdecydowany wzrost znaczenia marki pracodawcy, na co składa
się kilka czynników. Po pierwsze, mamy do czynienia z kształtującym się rynkiem pracownika. Po drugie, coraz częściej to kapitał ludzki decyduje o przewadze nad firmami konkurencyjnymi. Ostatnią przyczyną jest fakt, że zarządy i akcjonariusze firm zaczynają brać pod uwagę koszty utraconych korzyści, które wynikają z braku odpowiedniej kadry, oraz te ponoszone w związku z wysoką rotacją lub nieudanymi rekrutacjami. W raporcie Jak zbudować silną markę pracodawcy dowiedzieć się można, jak krok po kroku zaplanować i wdrożyć strategię employer brandingową.

Goldman Recruitment jest firmą doradztwa personalnego wyspecjalizowaną w realizowaniu projektów rekrutacyjnych, głównie w obszarze finansów, metodami Search & Selection oraz Executive Search.

Raport Jak zbudować silną markę pracodawcy

Raport, którego partnerem jest HRstandard.pl, zrealizowany przez firmę Golden Recruitment został podzielony na sześć kroków w każdym z nich w bardzo jasny i rzetelny sposób przedstawiono strategię i odpowiedziano na szereg nurtujących pytań.

• Zaangażuj zarząd

• Określ zakresy odpowiedzialności

• Zdefniuj EVP (Employee Value Proposition)

• Dobierz właściwe kanały komunikacji

• Zaangażuj pracowników w promowanie marki

• Zmierz stopę zwrotu z inwestycji

W trakcie badania zapytaliśmy respondentów
o wszystkie istotne kwestie związane z budowaniem i zarządzaniem marką pracodawcy, takie jak: definiowanie zakresów odpowiedzialności, stopień zaawansowania prac nad strategią, budżet, kanały komunikacji oraz sposoby mierzenia efektywności działań związanych z zarządzaniem marką pracodawcy. Ponadto uczestnicy badania wskazali
w ankiecie, która z firm w Polsce i na świecie według nich najlepiej zarządza marką pracodawcy i na tej podstawie przygotowaliśmy unikalny ranking.

Raport do pobrania: TUTAJ!

Źródło: GoldmanRecruitment.pl
Partner raportu: HRstandard.pl

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0