Ze świata HR – 7 przegląd mediów zagranicznych

ze_swiata_hr_baner-03
 
W tym tygodniu pora nauczyć się, jak odnieść prawdziwy sukces w HR-ze. Gotowi? Przed Wami siódme już zestawienie 5 nowin ze świata HR. Podzielcie się z nami swoją opinią w komentarzach!

 
1. 9 cech, które każdy HR-owiec powinien posiadać
 
Co determinuje sukces w pracy? Wiedza, umiejętności, doświadczenie? Może motywacja i zaangażowanie, które wypływają wprost z “serca do pracy”? A może wszystko na raz? Artykuł Nine Qualities all HR Professionals Should Have odpowie Wam na to pytanie. Okazuje się, że pośród kilku intuicyjnie kojarzonych cech warte podkreślenia jest to, że w dziale HR w każdej organizacji potrzebni są ludzie, którzy “kochają liczby”. Innymi słowy, w cenie są zdolności analityczne oraz umiejętności w kalkulowaniu i operowaniu danymi.
 
2. Jak odejść z klasą?
 
Odejście z pracy to trudny temat, dla wielu – tabu. Czy tak to powinno wyglądać w nowoczesnym HR-ze? Na portalu Fast Company pojawił się komentarz The New Etiquette Rules For Quitting Your Job, z którego jednoznacznie wynika, że to w jaki sposób przepracujemy ostatnie dni w firmie, może mieć istotny wpływ na dalszą karierę zawodową. Jedną z pięciu zasad jest konieczność otwartego komunikowania swojego odejścia. Dzięki temu współpracownicy mają czas na przygotowanie się do zmiany.
 
3. 11 sposobów na wykorzystanie social media w biznesie
 
Kris Degioia, znana Influencer’ka i trenerka w zakresie social media w swoim wpisie na portalu LinkedIn proponuje prosty know-how, jak skutecznie wykorzystywać strategie content marketingowe unikając błędów i pułapek czyhających na nas w sieci. To do czego się odwołuje, to między innymi potrzeba rozpowszechniania treści w wielu kanałach komunikacyjnych (również stworzeniu lub wykorzystaniu istniejącego bloga firmy) i dostosowywaniu ich do specyfiki danego portalu.
 
4. 13 głosów na 1 temat, czyli co powinniście wiedzieć o networkingu
 
Przeczytajcie artykuł Ask Away: What Do I Need to Know About Networking? a przekonacie się, co na temat networkingu mają do powiedzenia najbardziej doświadczone osoby w firmie. Ta solidna dawka cennych uwag, mimo że z perspektywy trzynastu różnych ekspertów, łączy się w bardzo interesującą całość, która pomoże Wam w efektywnej komunikacji w życiu zawodowym.
 
5. Mniej znaczy więcej!
 
Chcielibyście poznać takiego szefa, który decyduje się obniżyć swoje wynagrodzenie i podnieść stawki wszystkim swoim pracownikom, ponieważ zależy mu na tym, aby spotkać się z nimi na jednym poziomie finansowym? Niemożliwe? A jednak. Historia Dan’a Price’a z Seattle dowodzi temu, że można zredukować swoją pensję z 1 miliona $ do zaledwie 70 tys. $ i wciąż być szczęśliwym „luksusowym” człowiekiem. Jak sam mówi: “Jestem minimalistą. Im więcej posiadasz, tym bardziej Twoje życie staje się skomplikowane.”
 
 
Autorka: Monika Sołtysiak
 
 
CZYTAJ TEŻ: Ze świata HR – 6 przegląd mediów zagranicznych
 
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled