Czy pracownik robi różnicę w MŚP?

logo k
Mała i średnia przedsiębiorczość to najważniejszy sektor polskiej gospodarki – MŚP wytwarza 67% PKB. To właśnie mali i średni przedsiębiorcy tworzą najwięcej miejsc pracy na rynku – ok. 70% – wykazując się pomysłowością i zaangażowaniem, co też bardzo często owocuje wypracowaniem nowych, zaawansowanych technologii.
 
Do realizacji tych założeń konieczne jest posiadanie wykwalifikowanych i zaangażowanych pracowników oraz efektywne zarządzanie tymi pracownikami. W polskiej rzeczywistości biznesowej świadomość przedsiębiorców MŚP w zakresie korzyści, jakie płyną z nowoczesnego zarządzania ludźmi, pozostawia ciągle wiele do życzenia. Być może jest to efekt ograniczeń w dostępie do profesjonalnej wiedzy czy też braku wymiany doświadczeń.
 
Branża zarządzania personelem w Polsce rozwija się dynamicznie. W ciągu roku odbywa się kilkadziesiąt konferencji, seminariów, kongresów, na których spotykają się dyrektorzy personalni, menedżerowie ds. rozwoju z dużych firm. Przedsiębiorcy z MŚP mają ograniczone możliwości dostępu do wiedzy sprofilowanej zgodnie z ich potrzebami. Stąd pomysł na organizację konferencji KADRY MŚP 2015 odpowiadającej na te właśnie potrzeby.
 
Konferencja odbędzie się 7 maja 2015 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jej pomysłodawcą jest Nowoczesna Firma – organizator wielu wydarzeń dla biznesu, między innymi największego w polskiej branży HRM – Kongresu Kadry, który od ponad dziesięciu lat udostępnia wiedzę o nowych trendach, najlepszych praktykach w zarządzaniu ludźmi oraz integruje środowisko menedżerów i specjalistów personalnych.
 

– Zdecydowaliśmy się na organizację konferencji z zakresu zarządzania pracownikami w MŚP, ponieważ takie zapotrzebowanie niejednokrotnie sygnalizowali nam nasi klienci. Konferencja będzie okazją do networkingu branżowego, spotkania z konsultantami i doradcami biznesowymi, źródłem wiedzy o tym, jak efektywnie zarządzać ludźmi, ale też inspiracją dla menedżerów i właścicieli firm. Tej inspiracji dostarczą z pewnością goście specjalni konferencji: aktor i konsultant biznesowy Jacek Rozenek oraz ekspert w budowaniu świadomego przywództwa – Robert Jasiński – mówi Anna Włudarczyk organizatorka pierwszej edycji KADRY MŚP 2015.

 
Konferencja to kilkanaście prezentacji konsultantów biznesowych, ekspertów, praktyków, które pomogą odpowiedzieć m.in. na pytania o tym:
• jak budować przewagę konkurencyjną średniej firmy w oparciu o nowe kompetencje i rozwiązania technologiczne,
• jak zarządzać ludźmi w sposób zintegrowany,
• jak radzić sobie z kryzysem firmy a także jej szybkim wzrostem,
• jak świadomie zarządzać sobą i firmą, by osiągnąć efekt prosperity,
• jak szukać i zatrudniać najlepszych pracowników, by cieszyć się ich efektywnością
• i skąd wziąć na to wszystko fundusze….
 
Organizator zaprasza do udziału w konferencji przedstawicieli sektora MŚP – przedsiębiorców, właścicieli firm, kierowników zarządzających zespołami pracowniczymi, specjalistów ds. personalnych, administracji kadrowo-personalnej.
 

– Zadbaliśmy o praktyczną wiedzę i inspirację dla uczestników, chcemy przekonywać ich że inwestycja w pracowników naprawdę się opłaca i bardzo często stanowi o przewadze konkurencyjnej firmy. Dajemy więc gotowe rozwiązania, narzędzia, pokazujemy przykłady. Chcemy także aby konferencja była dla naszych gości okazją do zwiedzenia największego centrum nauki w Polsce – CN Kopernik. Wśród uczestników rozlosujemy zaproszenia do zwiedzania Centrum ale także bezpłatne zaproszenia do udziału w Kongresie Kadry, którego jesteśmy organizatorem. XXI edycja kongresu odbędzie się w dniach 6-8 maja 2015 roku również w CN Kopernik – podkreśla Anna Włudarczyk.

 
Szczegółowy program konferencji można znaleźć na stronie kadrymsp.pl
 
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0