Ze świata HR – 5 przegląd mediów zagranicznych

ze_swiata_hr_baner-03
 
Kolejny tydzień – kolejna dawka branżowego info ze świata. W dzisiejszym podsumowaniu wnikniemy nieco głębiej w nowe media i nauczymy się komunikować za ich pomocą. Sprawdzimy również jakie są najlepsze metody na utrzymanie dobrych relacji z pracownikiem. Zapraszamy i zachęcamy do komentowania!
 
1. Lekcja komunikacji – nie bądź robotem, bądź blisko odbiorcy
 
W świecie HR zrobiło się głośno o tzw. Social Media Marketing – marketingu, który wykorzystuje media społecznościowe do budowania wizerunku marki i promowania firmy poprzez treść rozpowszechnianą w najnowszych kanałach komunikacyjnych. Prezentacja Simple 7 Step Social Media Strategy pokazuje jak w prosty sposób dotrzeć do grupy docelowej, a przy okazji rozszerzyć zasięg działań strategicznych. Jest to cenna podpowiedź dla wszystkich zainteresowanych wdrażaniem content marketingu w polskich realiach.
 
2. Ludzie blogi piszą
 
Pozostając w obszarze nowych mediów przenosimy się do blogosfery! Okazuje się, że prowadzenie blogów przez największe globalne marki, takie jak: Google, Accenture czy HP jest doskonałym przykładem efektywnych działań w zakresie employer branding i zarządzania talentami. Czytając ten artykuł poznacie ważne wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób rozwijać bloga np. rekrutacyjnego swojej firmy, aby pozostać w kontakcie z jego odbiorcami i przyciągnąć najlepszych. W końcu, kto nie uśmiechnąłby się na widok trafionego w punkt internetowego Mema?
 
3. Załóż LinkedIn swojej firmy – instrukcja obsługi krok po kroku
 
Z pewnością większość z Was posiada konto na portalu LinkedIn, ale czy tym samym mogą pochwalić się firmy, w których pracujecie? Jednym z najnowszych trendów w świecie HR jest wprowadzanie do strategii HR działań, które zostały poszerzone o promowanie wizerunku pracodawcy i tworzenie nowych kanałów komunikacyjnych. Obecność na LinkedIn’ie daje tę szansę i umożliwia między innymi, korzystanie z SEO (Search Engine Optimization), prezentację sylwetek pracowników lub dzielenie się najświeższymi newsami zarówno z wnętrza firmy, jak i z branży.
 
4. 4 sposoby na to, aby Twój pracownik nie wyfrunął z firmowego gniazda
 
Na portalu Recruiter.com odnajdziecie artykuł, w którym przedstawione zostają cztery oryginalne metody utrzymywania zaangażowania i motywacji do pracy kluczowych pracowników w firmie. Płynące z nich wnioski zaznaczają potrzebę uwzględniania w ocenie danego pracownika jego indywidualnych doświadczeń w pracy i stwarzania możliwości dla jego rozwoju zawodowego.
A jakie są Wasze sposoby?
 
5. Z kijem baseballowym po korytarzu w firmie?
 
Jak minął Wam dzień Prima Aprilis? Kto pochwali się swoim udanym żartem? Wpis No Joke! 2 Book Share Real-life HR Stories zaskoczy Was tym, że nie wszystkie humorystyczne historie w pracy przypadają wyłącznie na jeden dzień w roku. W optymistycznej krótkiej notce polecającej dwie bestsellerowe książki ekspertów w dziedzinie HR przeczytacie między innymi, jak pranie sąsiadki może przeszkodzić w przyjściu do pracy…
 
 
Życząc HRadosnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w rodzinnej atmosferze,
Autorka: Monika Sołtysiak

 
 
CZYTAJ TEŻ: Ze świata HR – 4 przegląd mediów zagranicznych
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled