Ze świata HR – 4 przegląd mediów zagranicznych

ze_swiata_hr_baner-03
 
Przed nami ostatni w tym miesiącu przegląd mediów zagranicznych. Dziś 5 informacji z branży HR a wśród nich m.in. o tym, w jaki sposób technologie wdzierają się do HR-u, dlaczego nudzimy się na szkoleniach i na koniec – trochę humoru z przymrużeniem oka. Zapraszamy!
 
1. Roboty w HR?
 
W świecie najnowszych technologii, opanowywanie działu HR przez roboty może być dużo bardziej prawdopodobne, niż może się to wydawać. Obecnie dyskutowanym tematem jest wprowadzanie szeregu, wydawałaoby się niemożliwych, zmian do procesów, które udaje się poddać automatyzacji. Z artykułu Will Computer-Automated Hiring Ever Become the Norm? dowiecie się m.in. jak daleko można wysunąć te działania w obszarze HR i gdzie jest granica dla ATS (Applicant Tracking System). A może wcale jej nie ma?
 
2. Poznaj 4 haki na swojego szefa
 
Podążając za tokiem myślenia wyznaczonym w powyższym wpisie, musimy przyznać, że unowocześnianie działów HR jest już nie tyle trendem na najbliższy czas, co koniecznością. Z czym to się wiąże? Z naszym szefem, którego musimy przekonać do tego, że technologie HR to przyszłość HR. Jak to zrobić? Na ratunek spieszą 4 haki – argumenty, dzięki którym zwiększycie swoje szanse na powodzenie w “starciu” z przełożonym – dinozaurem. Do dzieła.
 
3. Pracownicy (nie)doskonali
 
W artykule opublikowanym na portalu ere.net poznacie dwie ciekawe historie. W pierwszej – wściekli pracownicy osiedlowego sklepu, w drugiej – stewardessa, którą każdy chciałby mieć na swoim pokładzie. Co je łączy? Jeden wniosek, który wyraźnie wskazuje na potrzebę bardzo dokładnego sprawdzenia kandydata, który pojawia się w naszej firmie. Wszystko zależy od tego, jak trafne będą pytania rekrutera, aby w dalszej kolejności udało się zyskać pracownika, który chce pracować, a przede wszystkim, chce pracować z nami.
 
4. Why so serious?!
 
Kto nigdy nie ziewnął podczas firmowego szkolenia, ręka do góry. Niestety, dotychczasowe realia większości szkoleń dla pracowników prezentują się w szarych barwach: wykład, podczas którego usłyszymy jak rozwinąć własny potencjał (a właściwie, czyt. jak źle pracujemy w tej chwili) i niewygodne krzesło, na którym przesiedzimy resztę dnia – oto co dostaniemy. A jak to powinno wyglądać? Mniej formalnego tonu, więcej interakcji, dyskusji, ćwiczeń, a także posiadającej wielu miłośników – grywalizacji. A, i konieczne będzie zatrudnienie profesjonalnego szkoleniowca, który zadba o proces grupowy. Oto 5 sposobów na to, żeby szkolenie było “sexy”.
 
5. „Ile kalorii jest w sklepie spożywczym?”
 
Nie, nie trafiliście się na lekcję matematyki. Nie, nie trafiliście nawet na konsultację ze swoim dietetykiem. Gdzie możecie usłyszeć takie pytanie? Odpowiedź brzmi: na rozmowie rekrutacyjnej. Tak, przed Wami, 40 najdziwniejszych pytań z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Kanady i Stanów Zjednoczonych. Niektóre z nich są po prostu doskonałe… gorąco polecamy.
 
 
Autorka: Monika Sołtysiak
 
 
CZYTAJ TEŻ: Ze świata HR – 3 przegląd mediów zagranicznych
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0