Przedstawiamy wam zestawienie 5 najczęściej czytanych artykułów w styczniu na portalu HRstandard.pl
1. Pokolenie Z – 13 faktów, które pomogą nam ich zrozumieć
Terminem Pokolenie Z określa się najczęściej ludzi urodzonych po 1995 roku. Ci młodzi ludzie właśnie wchodzą na rynek pracy. Spotkają tam trochę starszych kolegów i koleżanki – tzw. Y-greków, o których w ostatnich latach napisano bardzo wiele. Z-tki i Y-greki będą pracować również z pokoleniem transformacji.
2. 8 sekretów motywacji
1 stycznia ponad połowa Polaków po raz kolejny obiecała sobie, że tym razem naprawdę weźmie się za siebie, przestanie odkładać mniej lubiane obowiązki na później, zapisze się na siłownię, zmieni dietę, powalczy o awans w pracy. Niestety znaczna większość z tych postanowień nie wytrzyma zderzenia z codziennością i prędzej czy później spotka się z brakiem motywacji, a chęć zmiany na lepsze siebie samego i wszystkiego wokół stopnieje szybciej, niż śnieg tej zimy. Zdaniem psychologów motywacja to stan, dzięki któremu z sukcesem realizujemy swoje cele. Jak zatem sprawić, żeby ten stan towarzyszył nam codziennie w domu i pracy? Panie i Panowie… przedstawiam Wam 8 sekretów motywacji.
3. 6 wróżb HR-owych na 2015
Podjęłam się wyzwania – mam opowiedzieć nieco o przyszłości. Bliskiej, już za chwilę każdy ogromny, średni i całkiem mały dział HR wkroczy wraz ze swoją firmą w 2015 rok. Jak będzie wyglądała Wasza praca? Co Was wzmocni, na co musicie uważać? Jakich wyzwań będziecie musieli się podjąć, a o jakich pomyśleć po prostu warto? Proponuję zatem sześć wyzwań i czterdzieści procent niespodzianek – nie z fusów, a z potów i łez roboczych wypisane.
4. Najważniejsze wyzwania HR w 2015 roku
Jakie będą najważniejsze wyzwania dla działów HR w nadchodzącym roku? Widzę 3 najważniejsze kluczowe obszary, w których będą musieli się wykazać pracownicy działów personalnych. Nowe wyzwania wiążą się przede wszystkim ze zmianami pokoleniowymi i technologicznymi jakie zachodzą w polskiej gospodarce.
5. 5 osób, do których warto zaprosić coacha
Coaching jest niezwykle precyzyjnym narzędziem. Rzadko jest tak postrzegany, zapewne przez nadmiar/niedomiar informacji, które sprawiają wrażenie narzędzia bardzo „miękkiego”. Nic bardziej mylnego. Jeżeli użyjemy faktycznie coachingu (jak to działa np. w tekście „10 aksjomatów coachingowych” w HRstandard.pl) dokładnie wtedy, kiedy jest niezbędny, a spodziewane efekty precyzyjnie określimy na dzień dobry, uzyskamy dokładnie to, czego chcieliśmy. A z reguły nieco więcej, o ile będziemy pamiętać, że coaching to praca konkretnej jednostki z coachem i nie chcemy „przy okazji” przeszkolić zespołu z dowolnych umiejętności.