Szef jak ptak, czyli kto nas dziobie

sowaMam kolegę, który pasjonuje się ornitologią. Zorganizował ostatnio dla znajomych weekendowy wypad nad biebrzańskie bagna celem podziwiania ptaków. Staliśmy na myśliwskiej ambonie wyposażeni w lornetki, wypatrywaliśmy ruchu na niebie, a kolega pięknie opowiadał o zwyczajach różnych gatunków. I choć był to weekend – nie uciekliśmy od pracy. Co chwilę, ktoś mówił: „O, to dokładnie tak jak mój szef!”. W ten sposób stworzyliśmy ornitologiczną typologię szefów.
 
 
 
 
 
 
Kogut
Czuje się panem i władcą na zagrodzie. Dumnie przechadza się pomiędzy boksami zawsze wysoko niosąc swój dziób. Nie znosi konkurencji. W swoim stadzie musi być zawsze samcem alfa. Jest dumny, pewny siebie, potrafi być agresywny.
 
Sowa
Do pracy przychodzi później, ale wychodzi też ostatni. Jest napuszony i milczący. Z jego miny nie wywnioskujesz czy coś zrobiłeś dobrze, czy źle. I choć wydaje Ci się nieco apatyczny, to nie zapominaj, że jest drapieżnikiem.
 
Struś
Wszędzie go pełno. Biega z prędkością światła, robi mnóstwo zamieszania. Ale jak pojawia się problem – chowa głowę w piasek. A choć mało kto o tym wie – jak to struś – ma oko większe od mózgu.
 
Kukułka
Chodzi od biurka do biurka i podrzuca zadania. Zrób to, zamów tamto, załatw siamto. Pracujesz ciężko nad skończeniem projektu, a na końcu i tak się okazuje, że to jego dziecko. Chwała za ukończone dzieło spływa na niego, a Ty czekasz na kolejne podrzutki.
 
Jastrząb
Widzi każdy ruch. Śledzi z wysokości i czeka na odpowiedni moment do ataku . Pracownicy czują latający nad nimi cień rozpostartych skrzydeł. Drobny błąd, zły ruch i już słychać świst opadającego drapieżnika.
 
Takich typów można by wymienić jeszcze mnóstwo. Wszystko jest tylko kwestią naszej fantazji. Gęś, koliber, żuraw, kiwi, sęp, sroka czy papuga. A Wy jakich szefów spotkaliście?
 
 
Autor: Adam Jankowski
 
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0