Kontrowersyjna regulacja unijna dotycząca ogłoszeń rekrutacyjnych wchodzi w życie! [Prima Aprilis;)]

sghOd 1.05.2014 w życie wchodzi kontrowersyjna regulacja unijna, która dotknie wszystkich rekruterów w naszym kraju. Od tego dnia publikowanie ogłoszeń w języku polskim będzie nielegalne. Zgodnie z prawem można będzie pozyskiwać kandydatów jedynie za pośrednictwem ogłoszeń sformułowanych w języku angielskim.

 

 

 

 


 

Komisja Europejska stwierdziła, że publikowanie ogłoszeń rekrutacyjnych tylko w języku danego kraju dyskryminuje obywateli innych krajów unijnych poszukująych pracy w danym kraju. Regulacja ma zapewnić równy dostęp do wakatów w całej Unii Europejskiej bez względu na znajomość języka kraju, w jakim prowadzona jest rekrutacja.
 

Z pewnością ułatwi to dostęp do pracy Polakom przebywającym aktualnie np. w Grecji, czy na Węgrzech – tłumaczy Monika Woźniak, pacownica jednej z agencji zatrudnienia. – Ogłoszenia opublikowane w języku angielskim będą łatwiej dostępne dla Polaków, którzy raczej biegle posługują się tym językiem.
 

Ustawa już wzbudza falę kontrowersji w Hiszpanii oraz Francji, których obywatele słyną do zamiłowania do języków ojczystych i braku chęci uczenia się języka angielskiego.

 

A jak do regulacji odnosi się polski rynek pracy? Cóż, na pewno przygotowanie ogłoszeń po angielsku będzie wymagało od nas większego wysiłku, – odpowiada Monika Woźniak. – Zastanawiamy się również nad pokoleniem 50+, coraz aktywniejszym na rynku pracy. Te osoby mogą mieć problem ze zrozumieniem treści. Może jednak to zmobilizuje ich do rozwijania swoich kompetencji, – dodaje nasza rozmówczyni.

 
 

Image courtesy of imagerymajestic/FreeDigitalPhotos.net
 

4 komentarze
 1. Reply
  Magdalena 1 kwietnia 2014 at 11:36

  Prima Aprilis? 🙂

  • Reply
   Agata Białkowska 2 kwietnia 2014 at 17:14

   🙂 Tak, przyznajemy się:)

 2. Reply
  Łukasz 4 kwietnia 2014 at 00:40

  Dobrze się bawicie 🙂

 3. Reply
  carlos wanderama 4 kwietnia 2014 at 14:51

  i to miało być zabawne? 😐

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
 • Total (0)
Compare
0