Jacy szefowie, taka firma…

sdfZnakiem rozpoznawczym najlepiej zarządzanych firm jest inspirujące przywództwo. Ich liderzy znacznie lepiej przekładają strategię firm na oczekiwania wobec podwładnych, inspirując do uzyskiwania ponadprzeciętnych wyników. Jednocześnie wspierają pracowników.

 

 

 

 

 

 
Wyniki ostatnich badań przeprowadzonych przez Hay Group na całym świecie dowodzą, że menedżerowie, którzy zaprowadzili zarządzane przez siebie firmy na szczyt, potrafią motywować podwładnych, nawet jeśli mają ograniczone możliwości ich nagradzania za wyniki biznesowe. Pomimo poważnych wyzwań rynku to właśnie inspirujące i wspierające przywództwo umożliwia wyróżnienie się tym firmom w tłumie!

 
Nie zaskakuje, że dwie trzecie najskuteczniejszych europejskich liderów wyższego szczebla poświęca czas na wspieranie i rozwijanie talentów. Najlepsi zachęcają również pracowników do zdobywania wiedzy spoza dziedziny, którą zajmują się na co dzień. Przywiązują wagę do kształcenia u swoich liderów szczególnego rodzaju odporności, która pozwala im szybciej podnosić się z porażek, i rozwijania umiejętności szybkiego adaptowania się do wciąż zmieniających się warunków otoczenia biznesowego. Liderzy o takich umiejętnościach są lepiej przygotowani do podejmowania koniecznego ryzyka i ponoszą mniejsze koszty osobiste w razie trudności. Potrafią traktować starania zakończone porażką raczej jako ważną okazję do uczenia się, niż źródło wstydu.

 
W czasach, gdy perspektywy rozwoju ekonomicznego są w Europie niepewne, rośnie zapotrzebowanie na inspirujących liderów, a jednocześnie staje się to coraz trudniejsze. Warto, aby firmy, które z wielkim zaangażowaniem szukają nowych sposobów na wzrost, nie zapomniały o przygotowaniu takiej kadry menedżerskiej, która będzie gotowa do sprostania nieznanym jeszcze wyzwaniom.

 
Więcej informacji o badaniu: http://www.haygroup.com/bestcompaniesforleadership/

 

 

 

Image courtesy of nattavut/FreeDigitalPhotos.net

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0