Dlaczego HR Biznes Partner jest ważny dla organizacji

tghnJaka jest rola HR Biznes Partnera w organizacji? Jakimi cechami powinna charakteryzować się taka osoba? Te pytania zadaliśmy Michałowi Pertkiewiczowi, HR Biznes Partnerowi w Unilever.

 

 

 

 

 

 
 
 

HRS: Panie Michale, jaka jest rola HR Biznes Partnera w organizacji?

 

Michał Pertkiewicz: HR Biznes Partner powinien przede wszystkim dbać o to, aby organizacja i jej kierownictwo miało jasny obraz tego, jak wyglądają sprawy związane z daną grupą pracowników, za którą odpowiada. Jest odpowiedzialny za jasną strategię dotyczącą rozwoju i zarządzania personelem oraz, co równie ważne, musi być wewnętrznym konsultantem w najróżniejszych sprawach związanych z pracownikami – zarówno w kwestiach indywidualnych, jak i zespołowych. W obecnych czasach kluczowe jest, aby HR Biznes Partner potrafił przełożyć cele biznesowe firmy na odpowiednią jakość zarządzania personelem, dobór najlepszych talentów do realizowania firmowych ambicji i ich rozwój. HR Biznes Partner odgrywa również istotną rolę w kształtowaniu odpowiedniej kultury organizacyjnej.

 

 
A dlaczego HR Biznes Partner jest ważny dla organizacji?

 
Odpowiedni ludzie na właściwych stanowiskach to jeden z kluczowych czynników wpływających na realizację strategii danej firmy. Dzięki temu firma jest w stanie osiągać swoje cele biznesowe. W praktyce – firma musi mieć efektywnie funkcjonujące struktury, zmotywowanych i kompetentnych pracowników a także kulturę organizacyjną, która wspiera realizację celów biznesowych. Odpowiednio zaplanowana strategia ZZL i jej egzekwowanie poprzez doradztwo strategiczne to kluczowe zadanie dla HR Biznes Partnera.

 

 
Jaka cecha charakteru, umiejętność jest najważniejsza w pełnieniu tej roli?

 

HR Biznes Partner to osoba, która zdecydowanie powinna lubić pracę z ludźmi. Niezwykle ważne w pracy HR Biznes Partnera są umiejętności komunikacyjne, elastyczność myślenia, długoterminowe planowanie i otwartość na zmiany. Trzeba też w wielu momentach wykazać się odpornością na stres i opanowaniem.

 

 
Co czeka na nas podczas Państwa wystąpienia na konferencji Warszawskie Dni Rekrutacji?

 

Z pewnością będzie to porcja ciekawych i przydatnych w pracy każdego HR Biznes Partnera informacji, opartych o doświadczenia zdobyte w Unilever – dynamicznej, międzynarodowej firmie, która co roku zdobywa wyróżnienia związane z zarządzaniem kadrami i rozwojem kariery.
Dziękujemy za rozmowę.

 
Michal Pertkiewicz

 

 

 

 

Michał Pertkiewicz, HR Biznes Partner

 

 
 
 

Serdecznie zapraszamy na wystąpienie pana Michała Pertkiewicza „Rola HR Biznes Partnera w organizacji” podczas najbliższej konferencji Warszawskie Dni Rekrutacji.

 
wdr_2014_logo

 

Image courtesy of jesadaphorn/FreeDigitalPhotos.net

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0