Szlachetna paczka od pracowników banku

xfdcghCredit Agricole Bank Polska po raz 8. zaangażował się w ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka. W tym roku pracownicy banku przygotowali świąteczne paczki dla 33 rodzin w potrzebie.

 

 

 

 

 


 
 
 
„Nie ma Polski biednej, ani bogatej. Jest jedna Polska.” – takie hasło przyświecało tegorocznej akcji Szlachetna Paczka, która od 13 lat wspiera potrzebujące rodziny z całej Polski. Inicjatywa krakowskiego Stowarzyszenia WIOSNA co roku skupia kilka tysięcy darczyńców zachęcając ich do pomagania najbardziej potrzebującym rodzinom w Polsce. Wolontariusze Stowarzyszenia odnajdują takie rodziny w swoim otoczeniu, by zbadać ich faktyczną sytuację i realne potrzeby. W listopadzie dane te publikowane są w anonimowej bazie internetowej, z której darczyńcy mogą wybrać rodzinę i przygotować dla niej paczkę. Do bazy trafiają rodziny wielodzietne, niepełne, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osoby starsze i samotne, których dotknęło nieszczęście, a których bieda nie wynika z ich winy. Tegoroczna edycja wsparła łącznie 17 684 rodziny, a wartość szlachetnych paczek przekroczyła 33 mln zł.

 

Już po raz 8. Szlachetną Paczkę przygotowywali także pracownicy Credit Agricole wraz z członkami zarządu pomagając tym samym 33 rodzinom. W inicjatywę włączyli się zarówno pracownicy centrali, jak i sieci sprzedaży. Dlaczego postanowili się zaangażować? Jesteśmy świadomi, że nie dla wszystkich święta to czas radości. Dla niektórych rodzin to okres dodatkowych zmartwień. Mamy wielką nadzieję, że nasza pomoc przyczyni się do poprawy sytuacji rodziny na dłużej – tłumaczy Małgorzata Polowczyk z Pionu Rozwoju i Wsparcia Bankowości Detalicznej. Radość udziela się nie tylko obdarowanym. My, darczyńcy, czerpiemy równie wiele przyjemności z pomagania potrzebującym – dodaje Sylwia Ratajczak z Pionu Back Office.

 

Najczęściej pracownicy przygotowują paczki w swoich działach, co jest doskonałym sposobem na integrację w zespołach. Jeżeli nie są w stanie spełnić oczekiwań którejś z rodzin szukają wsparcia w innych działach lub w swoich rodzinach. Czasami dołączają się do akcji finansowo, powiększając tym samym budżet któregoś z zespołów. Udział pracowników w Szlachetnej Paczce jest całkowicie dobrowolny, ale z roku na rok ich liczba rośnie, tak samo jak rodzin, którym udaje się pomóc.

 

Na liście potrzeb zgłaszanych przez rodziny znajdują się zarówno produkty codziennego użytku, takie jak: żywność, chemia gospodarcza, kosmetyki, odzież, artykuły papiernicze, ale również naprawy i remonty. Pracownicy Credit Agricole podejmują się także tego typu zadań. W ubiegłym roku jeden z zespołów banku zakupił i zorganizował wymianę okien w mieszkaniu potrzebującej rodziny. Natomiast w tym, inny wyremontuje i urządzi łazienkę kolejnej rodziny.

 

Szlachetna Paczka to tylko jedna z inicjatyw, w którą w tym roku w okresie świątecznym zaangażowali się pracownicy Credit Agricole. Bezinteresowna pomoc trafiła także do jadłodajni dla bezdomnych w Katowicach oraz domu dziecka, Domu Samotnej Matki i Klubu Seniora we Wrocławiu.

 

Szlachetna Paczka w Credit Agricole

 
 

źródło: Credi Agricole

 

Image courtesy of digitalart/FreeDigitalPhotos.net
 

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0