Wayne Turmel, guru webinariów, już 9 grudnia w Polsce!

hgfdEkspert będzie gościem specjalnym drugiej edycji Digital Learning Congress. Webinaria i spotkania online cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich menadżerów. Udział w kongresie jest bezpłatny.

 

 

 

 

 

 

 

Dobre webinarium to takie, które osiągnęło zakładane efekty: ludzie opanowali umiejętności, i wiedzą, jak je zastosować w swojej pracy. – mówi Wayne Turmel z GreatWebMeetings.com. Ekspert w dziedzinie webinariów odwiedzi Polskę 9 grudnia br. na specjalne zaproszenie organizatorów Digital Learning Congress. Wystąpienie Wayne’a będzie również transmitowane online w dniu wydarzenia. Zapisy na wydarzenie są prowadzone poprzez stronę http://dlcongress.pl

 
Kongres opisze dynamiczne zmiany, jakie wywołuje postęp technologiczny w dziedzinie uczenia się i rozwoju organizacji. Zaprezentowane zostaną trendy oraz dobre praktyki stosowania interaktywnych urządzeń przenośnych, rzeczywistości rozszerzonej, grywalizacji, social media oraz narzędzi WEB 2.0 w zarządzaniu wiedzą w firmie.

 
Osoby zainteresowane w szczególności prowadzeniem efektywnych spotkań online z pracownikami , jak również z klientami, zapraszamy na wystąpienie Wayne’a Turmela. Jako przedsmak spotkania z nim umieszczamy fragment wywiadu, którego udzielił portalowi nf.pl:

 

Czego należy unikać przy webinariach?

 
Przede wszystkim marnowania czasu słuchaczy. Gdy ludzie siedzą przed swoim komputerem, mają znacznie więcej pokus, by się rozproszyć i trudniej jest utrzymać ich uwagę. Publiczność nie może być pasywna podczas prezentacji. Nie można kazać im siedzieć bez ruchu ponad 40 minut a potem poprosić o odpowiedzi na jakieś pytanie. Oni już przesiedli się na Facebooka i mają cię w nosie.

 
Jakich rad można udzielić komuś, kto szykuje prezentację online?

 
Do rzeczy! Jak najszybciej! Im dłużej zwlekasz z powiedzeniem słuchaczom „co z tego będę miał”, tym większa szansa, że zajmą się czymś innym i przegapią puentę. Ludzie to wzrokowcy. Używaj narzędzi, które uczynią przekaz wizualnie atrakcyjnym. Nie każ się odbiorcom gapić w statyczny ekran z gadającą głową. Należy także cały czas szukać kontaktu ze słuchaczami. Nie jesteś w sali, gdzie po odbiorcach widać, czy są zainteresowani czy senni.

 

Jak tworzyć wirtualne drużyny? Czy taki zespół może efektywnie pracować?

 
Wirtualne drużyny mogą efektywnie współpracować, ale należy ustalić oczekiwania i zasady wzajemnej komunikacji. Jakiej technologii będą używać? Jak będą się łączyć i na jakich zasadach? Jak będzie oceniana ta praca? Komunikacja musi być celowa, przemyślana i proaktywna.

 
Czy możliwa jest burza mózgów przez internet?

 
Jest to wykonalne, ale wymaga wyjątkowych, specjalistycznych ułatwień. Dobra wiadomość jest taka, że może to mieć wiele form, zarówno pisemnych, jak i na żywo. Można także używać specjalistycznych technologii do synchronicznego i asynchronicznego komunikowania. To pozwala myśleć i komunikować się zanim nastąpi konkretne wydarzenie. Kluczowe jest zrozumienie jakich warunków potrzebują ludzie, by efektywnie myśleć, a potem te warunki stworzyć. Tymczasem większość firm wymaga coraz więcej narzędzi technologicznych, zamiast przemyśleć w jaki sposób można je wykorzystać.

 

Wayne Turmel to znany kanadyjski trener, doradca biznesowy i autor publikacji na temat digital learningu. Prowadzi firmę GreatWebMeetings.com oraz jest właścicielem bloga TheConnectedManager.com. Wśród jego klientów znajdują się: Nestle Australia, Best Western Hotels UK, Schneider Electric oraz the American Red Cross.
Organizatorami Digital Learning Congress są Nowoczesna Firma S.A., Fundacja Obserwatorium Zarządzania oraz partnerzy projektów Webinar2learn i E-business Mobile Training. Kongres powstał przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci.
Organizację wydarzenia wspierają firmy Funmedia oraz Escola. Patronat medialny nad Digital Learning Congres objęli: Wirtualna Polska, Mediarun, Forbes, Komputer Świat, PulsHR, Newsweek, Fakt.pl, HRstandard, Grywalizacja24, NowyMarketing.pl, Web.gov.pl oraz nf.pl.

 

Digital Learning Congress.
Find your way to develop.

 

Zapraszamy!

 

źródło: Digital Learning Congress

Image courtesy of watcharakun/FreeDigitalPhotos.net

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0