Horton International wchodzi do Polski

business-graphics-1428672-mHorton International, globalna firma executive search, specjalizująca się w rekrutacji kadry zarządczej, należąca do czołówki branży i wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych, rozpoczyna działalność na rynku polskim. Partnerem Horton International w Polsce została polska spółka Executive People. Zgodnie z umową licencyjną Executive People Sp. z o.o., rekrutująca kadrę zarządczą i menedżerów najwyższego szczebla, będzie kontynuować swoją działalność pod międzynarodową marką Horton International Poland. Executive People będzie na polskim rynku wyłącznym partnerem Horton International.

 

 

 

Horton International to globalna firma executive search, założona w 1978 roku w USA. Międzynarodowa sieć działa poprzez firmy partnerskie zlokalizowane na kilku kontynentach – w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, w Azji, oraz regionie Azji i Pacyfiku. Posiada 50 biur w 26 krajach. Na rynku europejskim Horton International rozpoczął działalność w latach osiemdziesiątych.

 
Spółka Executive People specjalizuje się w rekrutacji kadry zarządczą i menedżerów najwyższego szczebla dla polskich i globalnych korporacji. W związku z dynamicznym rozwojem działalności, w 2013 roku została ona wydzielona ze struktur Grupy People by rozpocząć działalność jako Partner Horton International.
Horton International Poland zarządzać będzie Paulina Baranowska, Managing Partner, dotychczasowy partner zarządzający Executive People Sp. z o.o. Biuro spółki zlokalizowane jest w Warszawie.

 
Executive People jest jedną z wiodących firm executive search na rynku polskim. W związku z dynamicznym rozwojem naszych usług zdecydowaliśmy się zostać częścią globalnej sieci executive search. Bardzo cieszymy się z partnerstwa z Horton International. To ważny krok w rozwoju firmy, który umożliwi nam dostęp do najważniejszych rynków na świecie i zwiększy nasz zasięg działania. Głównym beneficjentem tych zmian będą przede wszystkim nasi klienci, którzy uzyskają wsparcie nie tylko w projektach prowadzonych na rynku polskim, ale również w rekrutacjach międzynarodowych – mówi Paulina Baranowska, Partner Zarządzający Horton International Poland.

 

Rynek headhunterski w Polsce w ostatnich latach nabrał wyraźnego tempa rozwoju. Branża executive search to rynek szczególny, wymagający odpowiedniej wiedzy merytorycznej, doświadczenia i rozbudowanej sieci kontaktów. Nawiązanie przez Executive People partnerstwa z Horton International jest dodatkowym potwierdzeniem wiarygodności i pozycji naszej firmy nie tylko na rynku polskim – mówi Sebastian Popiel, Członek Zarządu People Sp. z o.o.

 
Postrzegamy polski rynek jako bardzo perspektywiczny. Nasza wiedza, doświadczenie i budowana przez lata sieć kontaktów na międzynarodowych rynkach mogą być istotną wartością dodaną dla klientów Horton International Poland. Wierzymy także, że ta współpraca pozwoli nam uzyskać istotne efekty synergii – mówi Ross Eades, Prezes Zarządu Horton Group International Limited.

 

źródło: M+G
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0