Ponad połowa pracodawców poszukuje…?

OLYMPUS DIGITAL CAMERABranża IT niezmiennie króluje pod względem liczby ogłoszeń o pracę. Drugi w kolejności był sektor sprzedaży, a podium zamykały ex aequo – ogłoszenia dotyczące zawodów technicznych oraz z kategorii finanse i bankowość z wynikiem 7%, wynika z analizy ofert pracy opublikowanych na monsterpolska.pl

 

 

W najlepszej sytuacji niezmiennie są specjaliści pracujący w branży IT. Oferty pracy skierowane do kandydatów z tego właśnie sektora stanowiły prawie 55% wszystkich zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl ogłoszeń. Trend ten nie zmienia się od dłuższego czasu, co świadczy o stałym rozwoju tej branży. Ofert pracy nie brakowało przede wszystkim dla programistów. Pomimo dużej liczby ofert pracy, kandydaci nie powinni jednak zapominać o rozwoju i nauce tak, aby nadążać za dynamicznym rozwojem nowych technologii.  Poza posiadanymi przez nich specjalistycznymi umiejętnościami, dla pracodawców ważne są  kompetencje miękkie, w zakresie zarządzania projektami oraz znajomość języków obcych – komentuje Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl. Kolejne miejsca w zestawieniu zajęły oferty skierowane do handlowców, inżynierów oraz księgowych i specjalistów ds. finansów. Liczba ogłoszeń wahała się w granicach 7-8%. Podobnie sytuacja przedstawiała się w poprzednich miesiącach. Najmniej ogłoszeń dotyczyło pracy w takich dziedzinach jak prawo, ubezpieczenia czy opieka zdrowotna (z wynikiem 0,2-0,3%).

 

Rozwój Centrów Usług Wspólnych

Wśród ofert pracy zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl prawie 58% stanowiły ogłoszenia opublikowane przez Centra Usług Wspólnych oraz firmy outsourcingowe. Podobnie jak w poprzednich miesiącach tego roku, poszukiwały pracowników do działów IT/inżynieria, finanse/księgowość oraz na stanowiska techniczne. Pracownicy zainteresowani pracą w tym sektorze, muszą znać języki obce i to bardzo często języki niszowe, tj. szwedzki czy flamandzki chociażby. Dodatkowo, muszą się charakteryzować wysoko rozwiniętymi umiejętnościami komunikacyjnymi oraz nastawieniem na pracę w międzynarodowych zespołach. To dobry start dla młodych i wykształconych kandydatów – dodaje Małgorzata Majewska. We wrześniu ofert pracy było o 2,5% więcej niż w sierpniu, jednak o 4% mniej w porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim.

 

źródło: monsterpolska.pl

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0