Gdzie mediana zarobków wynosi 1,23 mln PLN?

file3841264111584Mediana wynagrodzeń prezesów z największych spółek była prawie trzy razy wyższa od mediany wynagrodzeń prezesów z pozostałych spółek notowanych na GPW – wynika z raportu „Wynagrodzenia członków zarządów spółek notowanych na GPW w 2012 roku”, wydanego przez Sedlak & Sedlak.

 

 

Najwięcej w 2012 roku zarobili menedżerowie pracujący w spółkach zaliczanych do indeksów: WIG20, mWIG40 oraz sWIG80. – Mediana wynagrodzeń prezesów z największych spółek była prawie trzy razy wyższa od mediany wynagrodzeń prezesów z pozostałych spółek – komentuje Iwona Wabik z Sedlak & Sedlak.

 

Mediana wynagrodzeń prezesów największych firm którzy pracowali cały 2012 rok, kształtowała się na poziomie 1,23 mln PLN, podczas gdy prezesi zarządów z pozostałych spółek otrzymywali 436,5 tys. PLN. Różnica w przypadku wiceprezesów zarządów wyniosła 716 tys. PLN. Członkowie zarządów przedsiębiorstw zaliczanych do WIG20, mWIG40 i sWIG80zarabiali ponad dwukrotnie więcej niż osoby z pozostałych spółek. Najmniejsze dysproporcje w zarobkach zaobserwowano wśród prokurentów. Pełnomocnicy zarządu spółek „indeksowych” otrzymywali 158,5 tys. PLN, podczas gdy ich odpowiednicy z innych spółek zarobili 180 tys. PLN.

Bez tytułu

 

źródła: Sedlak & Sedlak

 

 

1 komentarz
  1. Reply
    seo 20 sierpnia 2013 at 08:26

    Mnie ciekawi natomiast ile wynosi mediana zarobków w Polsce, bo podawana średnia, to nijak ma się do rzeczywistości. Co do prezesów to dla mnie mogą oni i 100 milionów rocznie zarabiać jeśli tylko państwo przestanie grabić swoich obywateli i stworzy uczciwe warunki dla prowadzenia własnej działalności – bez grabieży w postaci pozwoleń, zezwoleń, certyfikatów i innych podatków ukrytych, stworzy jasne, proste i przejrzyste zasady dla przedsiębiorców itp.

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0