Co dziesiąty pracownik może oglądać sport w pracy

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez portal kariery Monster, 11% szefów pozwala śledzić rozgrywki sportowe podczas pracy. Ponad połowa pracowników nie jest jednak zainteresowanych tego typu atrakcjami. Co czwarty przełożony nie wyraża na to zgody. Natomiast 7% pracowników łamie zakaz oglądając mecze w ukryciu.


Jak pokazuje ankieta Monster Worldwide Europejczycy nie myślą o sporcie tak często jak Amerykanie. Ponad połowa pracowników w Europie nie jest zainteresowanych oglądaniem sportu w pracy. Podobne zdanie ma 45% Amerykanów. Spośród Europejczyków Niemcy należą do tych nacji, które najrzadziej przerywają pracę, aby obejrzeć wydarzenia sportowe. Aż 79% z nich nie jest tym zainteresowana.


Najbardziej pobłażliwi szefowie są z USA, Meksyku i Wielkiej Brytanii. W tych krajach 13% przełożonych pozwala emocjonować się sportem w pracy. Natomiast w Niemczech tylko 6% pracodawców daje szansę pracodawcom na śledzenie rozgrywek w firmie.


Najbardziej surowe zasady obowiązują w Wielkiej Brytanii, gdzie aż 39% pracowników nie może sobie pozwolić na sportowe emocje w pracy. Jednak wiele zapalonych kibiców podejmuje ryzyko i śledzi rozgrywki sportowe – robi tak 9% Kanadyjczyków, 8% Brytyjczyków i Amerykanów.


Emocje związane ze zmaganiami sportowymi, szczególnie tymi międzynarodowymi, mogą zbliżyć pracowników do siebie oraz podnieść morale w zespole – mówi Charles Prudy, ekspert monster.com. Menadżer, który obawia się o spadek produktywności w pracy w trakcie turnieju, może wprowadzić system częstego raportowania z postępu pracy. Należy także pamiętać, że nie wszyscy pracownicy są fanami sportowymi. Ponadto warto przypomnieć, że prowadzenie zakładów sportowych w firmie jest nielegalne.


Dodatkowe Informacje

Wyniki Globalnego Badania Monstera pochodzą z ankiety przeprowadzonej wśród użytkowników portalu kariery Monster w dniach 2-16 kwietnia 2012. Jedna osoba mogła udzielić tylko jednej odpowiedzi.


Źródło: Monster

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0