Przekwalifikowanie się receptą na kryzys

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez Monster Worldwide pokazują, że ponad połowa pracowników zastanawia się nad zmianą branży z powodu panującego kryzysu gospodarczego. Co trzecia osoba jest w stanie zmienić miejsce zamieszkania, jeśli znajdzie lepszą pracę. Tylko 15% osób twierdzi, że sytuacja ekonomiczna nie wpłynęła na ich życie zawodowe.


Monster, światowy portal kariery, zadał pytanie odwiedzającym go użytkownikom: Czy światowy lub krajowy kryzys ekonomiczny sprawia, że zastanawiasz się nad kompletną zmianą kariery? W ankiecie wzięły udział osoby z Europy, Ameryki Północnej i Azji. Ponad połowa respondentów jest gotowa zmienić branżę, w której pracuje, z uwagi na niepewną sytuację ekonomiczną.


Najbardziej gotowi na zmiany są pracownicy z Wielkiej Brytanii. Na podjęcie takiego kroku jest zdecydowane 62% osób.  


Spośród tych, którzy jeszcze nie planują zmiany ścieżki kariery, wielu pracowników jest blisko takiej decyzji. Jedna trzecia Kanadyjczyków zastanowiłaby się nad zmianą jeśli znaleźliby coś lepszego, podobnie twierdzi 31% Francuzów i 30% Amerykanów.


Tylko 9% osób w Wielkiej Brytanii i 15% we Francji uważa, że sytuacja ekonomiczna nie ma wpływu na ich pracę.


Zmiany w karierze mogą mieć różny charakter. Niektórzy mogą swojej zmienić charakter swojej pracy w ramach branży, inni są gotowi na bardziej radykalne zmiany – mów Charles Purdy, ekspert monster.com. Pierwszym krokiem jest rozpoznanie rynku pracy i upewnienie się, że istnieją realne szanse na zmianę branży. Osoby zainteresowane podjęciem takich kroków powinny zasięgnąć jak najwięcej informacji na temat pracy w nowym środowisku – dodaje.


Informacje dodatkowe:

Wyniki badań pochodzą z ankiety przeprowadzonej przez Monster Worldwide w okresie od 6  do 20 lutego 2012 na 4607 respondentach.


Źródło: Monster Polska

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0