Z tytułem zarabiamy więcej

Ponad 3,5 tys. ofert pracy opublikowanych z początkiem czerwca w największych serwisach rekrutacyjnych[1] skierowana jest do absolwentów studiów podyplomowych. Tylko w internetowej giełdzie pracy infoPraca.pl takich propozycji jest ponad 1,5 tys. i stanowią one 8 proc. wszystkich aktualnych propozycji pracy. To o 15 proc. więcej niż przed rokiem. Wśród nich 10 proc. to oferty zatrudnienia dla posiadających wyższy tytuł bądź stopień naukowy, natomiast dla osób, które ukończyły studia MBA przeznaczonych jest 3 proc. propozycji.

Z informacji, uzyskanych na podstawie statystyk internetowej giełdy pracy infoPraca.pl wynika, iż poszukiwani są głównie informatycy, szkoleniowcy, prawnicy, księgowi, ekonomiści oraz finansiści. Są także miejsca pracy w budownictwie, handlu, produkcji, bankowości oraz marketingu. Spośród wszystkich 1,5 tys. ofert zatrudnienia zaadresowanych do absolwentów studiów podyplomowych, 35 proc. to propozycje dotyczące stanowisk kierowniczych. Natomiast 90 proc. ofert adresowanych do posiadający tytuł naukowy dotyczy zatrudnienia w branży medycznej i prawniczej. Panuje zapotrzebowanie lekarzy pediatrów, neurologów, stomatologów, jaki  radców prawnych oraz adwokatów.

W Polsce osoby z wyższym wykształceniem mogą liczyć na zarobki pomiędzy 1 800 zł a 15 000 zł brutto. Pracownikom, którzy ukończyli studia podyplomowe, najwyższe płace oferują pracodawcy z takich branż jak: prawo, IT, bankowość, finanse, szkolenia oraz kadra zarządzająca mówi Beata Szilf-Nitka, Dyrektor Generalny internetowej giełdy pracy infoPraca.pl. Zdobywanie dodatkowej wiedzy i umiejętności na studiach podyplomowych najczęściej odzwierciedla się w wysokości późniejszych zarobków. W ofertach przeznaczonych dla absolwentów studiów podyplomowych pracodawcy proponują średnio o 10 proc. wyższe uposażenie.

Za analizy ofert opublikowanych w internetowej giełdzie pracy infoPraca.pl, wynika iż w przypadku 30 proc. propozycji adresowanych do osób z ukończonymi studiami MBA, proponowane zarobki przekraczają 14 tys. zł. Kandydaci legitymujący się dyplomem Magisterskiego Studium Managerskiego (Master of Business Administration) mogą liczyć na posady kierownicze w takich branżach jak IT, produkcja, bankowość, finanse, prawo czy konsulting.

Z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystycznych wynika, że od kilku lat liczba słuchaczy na studiach podyplomowych zwiększa się – średnio o ponad 10 proc. rocznie. W roku akademickim 2009/2010 na kierunkach podyplomowych na polskich uczelniach studiowało ponad 194 tys. osób – o ponad 20 tys. więcej niż w poprzednim roku akademickim – wynika z zestawienia przeprowadzonego przez GUS.

Chętnych na oferty zaadresowane do osób będących absolwentami studiów podyplomowych nie brakuje. W ciągu ostatniego roku z 12 do 20 do wzrosła średnia liczba osób aplikujących na jedną propozycję – wynika z zestawienia internetowej giełdy pracy infoPraca.pl. W ciągu ostatnich 12 miesięcy najwięcej chętnych aplikowało na ogłoszenia pochodzące z Warszawy, Krakowa, Wrocławia oraz Poznania.

W przypadku kierunku studiów podyplomowych, bardzo ważnym czynnikiem jest dokonanie odpowiedniego wyboru. W przypadku rozpatrywania takiej kandydatury przez rekrutera dużą rolę odgrywa zbieżność obranego kierunku z już ukończonym, jak i posiadanymi kwalifikacjami – mówi Aneta Matysek, ekspert serwisu Klub Rekrutera.[1]Zestawienie dotyczące ofert pracy dla absolwentów studiów podyplomowych w polskim Internecie zostało przygotowane w oparciu o oferty pochodzące z 5 polskich serwisów rekrutacyjnych (infoPraca.pl, GazetaPraca.pl, Praca.pl, Pracuj.pl oraz gratka.pl)


Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0