Cisco zwolni nawet 4 tys. osób

Firmę Cisco System czekają najboleśniejsze w historii zwolnienia, donosi Reuters. Największy na świecie producent urządzeń sieciowych zwolnić może nawet 4 tys. osób. John Chambers, dyrektor generalny Cisco przedstawił plan obcięcia kosztów firmy o miliard dolarów. Analitycy przewidują, że w praktyce oznaczać to będzie zwolnienie od 3 do 4 tysięcy osób. To ok. 4 proc. z 73 tys. pracowników firmy. Cisco może również zrezygnować ze współpracy z wieloma pracownikami zatrudnionymi na kontraktach czasowych.

Ostatnie tak duże zwolnienia odbyły się w Cisco w 2002 roku. Firma bardzo silnie odczuła kryzys związany z bańką dot-comową. Z pracą pożegnało się wtedy ok. 2 tys. osób.

Analitycy są zgodni, że tym razem winy za zwolnienia należy szukać nie w warunkach zewnętrznych, ale raczej w kiepskim zarządzaniu skutkującym gorszymi wynikami finansowymi. Wskazują przy tym na opór firmy w eksploatowaniu rynków konsumenckich.

Akcje firmy spadły o 4,8 proc. w środę. Komentatorzy przekonują, że odrobienie strat i ożywienie firmy może potrwać wiele miesięcy.

Źródło: Cisco, e-biznes.pl

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0