Kilka słów o najlepszych pracodawcach

Od początku tego roku mamy prawdziwy boom w rankingach, w których są nadawane wyróżnienia organizacjom w kategorii „najlepszy pracodawca”.  Przyznanie wyróżnienia poprzedzone jest badaniami prowadzonymi przez organizację, która nadaje tytuły, a kryteria, które są brane pod uwagę oraz metodologia różnią się w zależności od rankingu. Najczęściej są  to:

– wyzwania wpisane w  pracę w organizacji i związane z tym możliwości zdobywania wiedzy eksperckiej przez pracowników (możliwości   rozwoju),
– przyjazna atmosfera pracy,
– równowaga pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym,
– stabilność zatrudnienia,
– warunki finansowe
W rankingach prowadzonych na zagranicznych rynkach pracy pojawiają się też inne wskaźniki np. równe traktowanie w pracy osób o różnych orientacjach seksualnych.

Korzyści dla wyróżnionego pracodawcy wydają się być oczywiste: w ślad za nadaniem znaku idzie w świat informacja, że firma spełnia kryteria, które warunkują przyznanie tytułu „najlepszego pracodawcy”, wzmacnia się  dzięki temu jej wizerunek na rynku pracy i świadomość marki. A co za tym idzie – firma powinna mieć przewagę rekrutacyjną –  w przyciąganiu najlepszych kandydatów do pracy oraz zatrzymywaniu i angażowaniu swoich pracowników.

A jak wygląda rzeczywistość?  Najprawdopodobniej poprawia się  postrzeganie pracodawców posiadających znak jakości na rynku pracy (tego typu badania zostały przeprowadzone w Niemczech).  Ale czy  przekłada się to na realne wyniki  czyli czy pracodawcy  zyskują  przewagę w przyciąganiu i zatrzymywaniu najlepszych pracowników?    Czy są znane takie dane z Polski i jaka jest Wasza opinia?

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0