Czego studenci oczekują od pracodawców?

Zakończyła się II edycja Badania opinii i preferencji studentów prowadzonego przez ConQuest Consulting. Drugi rok z rzędu studenci polskich uczelni ekonomicznych wypowiadali się na temat rynku praktyk, staży i pierwszej pracy.Udzielone przez nich odpowiedzi mogą pomóc pracodawcom w lepszym dopasowaniu swojej oferty do oczekiwań potencjalnych pracowników.

Aby dać studentom uczelni ekonomicznych możliwość wpłynięcia na warunki oferowanych praktyk, a pracodawcom pomóc w lepszym dopasowaniu swojej oferty do oczekiwań potencjalnych pracowników firma ConQuest Consulting po raz drugi już zorganizowała badanie opinii i preferencji studentów – Badanie Studentów 2010. Badaniem objęci zostali studenci największych uczelni ekonomicznych z całej Polski. Efektem Badania jest raport, udostępniony bezpłatnie na stronie www.badaniestudentow.pl

W tegorocznej edycji Badania Studentów udział wzięło 547 studentów z największych uczelni ekonomicznych w Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Jedynie 19% z nich odpowiedziało, że nie podjęli dotychczas żadnej praktyki lub pracy. Jest to o 10 punktów procentowych mniej niż w roku poprzednim, co oznacza, że coraz więcej studentów przekonuje się,jak istotne jest wykorzystanie wiedzy teoretycznej pozyskanej w trakcie trwania studiów w praktyce. Już drugi rok z rzędu studenci potwierdzają, że to właśnie zdobycie doświadczenia jest największą motywacją do podjęcia praktyki lub stażu.


Ponadto, znacząca część ankietowanych, bo aż 54%,zadeklarowała podjęcie w trakcie studiów pracy na umowę zlecenie/o dzieło. Oznacza to, że studenci coraz częściej wybierają efektywniejszą i wymagającą większej odpowiedzialności formę zatrudnienia, która jednak zapewnia dużą elastyczność pracy. Zdecydowana większość studentów planuje odbycie 2-3 praktyk w trakcie trwania studiów. Co zaskakuje mimo tych planów w trakcie zeszłego roku akademickiego blisko jedna trzecia studentów nie wysłała ani jednej aplikacji. Największym zainteresowaniem wśród studentów cieszą się praktyki w korporacji, a najchętniej wskazywaną branżą z którą chcą związać swoją przyszłość zawodową są finanse.


Zainteresowanego studenta najłatwiej jest zrekrutować przez profesjonalny serwis z ofertami pracy. To właśnie na takich portalach młodzi ludzie szukają informacji o praktykach, staży, pracy. Innym kluczowym źródłem informacji są portale społecznościowe. Studenci I roku studiów wciąż większą uwagę przywiązują do opinii znajomych i plakatów umieszczanych na uczelniach.ConQuest Consulting nieprzerwanie od ponad 13 latspecjalizuje się we wprowadzaniu firm na nowe rynki produktowe i geograficzne. Nasi eksperci, dzięki realizacji ponad 350 projektów, posiadają wiedzę o najbardziej niszowych branżach. Do tej pory współpracowaliśmy zarówno z dużymi firmami takimi jak Siemens, Gerda, K2 Internet, jak i z małymi i średnimi przedsiębiorstwami.  W celu bliższego zapoznania się z naszą ofertą zapraszamy na stronę www.conquest.pl

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0