Rusza badanie opinii studentów

Praktyki, staże, pierwsza praca…

Obecnie studenci coraz częściej decydują się na podjęcie praktyk już w trakcie trwania studiów. Niestety wciąż wiele z nich wiąże się z zadaniami, których studenci woleliby unikać, takimi jak podawanie kawy, kserowanie czy wypisywanie kopert.

Rocznie ponad 3 tysiące podmiotów gospodarczych poszukuje kandydatów do odbycia praktyk i staży. Dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu ze strony pracodawców, studenci mają coraz szersze możliwości znalezienia zajęcia, które umożliwi im przełożenie wiedzy teoretycznej w praktyce, zdobycie doświadczenia, a tym samym zwiększy ich szansę na zdobycie atrakcyjnej pracy w przyszłości.


Badanie opinii studentów

Aby dać studentom możliwość wpłynięcia na warunki oferowanych praktyk, a pracodawcom pomóc w lepszym dopasowaniu swojej oferty do oczekiwań potencjalnych pracowników przeprowadzane są regularne badania opinii.

Do tej grupy zalicza się Badanie Studentów przeprowadzane przez zespół ConQuest Consulting. Zeszłoroczne badanie pokazało, że najważniejszym bodźcem do podjęcia praktyki zawodowej przez studentów jest chęć zdobycia doświadczenia. W takim wypadku danie praktykantom możliwości brania udziału w projektach, bądź też prowadzenia własnego projektu zapewni pracodawcom dużą liczbę aplikantów. Raport z I edycji badania można pobrać klikając na link: Ściągnij raport


Studencki konsulting

ConQuest Consulting jest pierwszą i największą studencką firmą konsultingową w Polsce, działającą na zasadzie stowarzyszenia non-profit. Celem tzw. Junior Enterprises jest dostarczanie profesjonalnych usług konsultingowych najwyższej jakości, a tym samym promowanie postaw przedsiębiorczych wśród studentów.

Poprzez realizację projektów konsultingowych zarówno dla małych firm jak i wielkich korporacji, studenci zdobywają doświadczenie biznesowe. Praca w takiej firmie umożliwia rozwój na wielu płaszczyznach, jak choćby pracy zespołowej, zarządzania, czy umiejętności miękkich.Jeśli chcesz wpłynąć na jakość praktyk i staży; chcesz, by pracowało się lepiej; weź udział w drugiej edycji ogólnopolskiego badania studentów! Wypełnij ankietę! To zajmie Ci tylko 9 minut!

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0