Nowy prezes Grupy Żywiec S.A.

Xavier Belison rozpoczął pracę na stanowisku Prezesa Zarządu Grupy Żywiec S.A. 1. sierpnia 2010 r. Nowy Prezes ma ponaddwudziestoletnie doświadczenie w sektorze FMCG,  z czego ostatnie 4 lata w branży piowarskiej, kiedy kierował z sukcesem działalnością Heinekena w Europie Środkowej.

Xavier Belison znaczną część kariery zawodowej spędził w Europie Środkowej, pracując dla firmy Masterfoods a następnie dla Heinekena na stanowisku Dyrektora Generalnego Heineken Central Europe. Z sukcesem kierował działaniami firmy na terenach Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec, Rumunii, Serbii, Bułgarii, Chorwacji, Austrii, Macedonii i Kazachstanu. Pod kierownictwem Xaviera Belisona udział Heinekena w regionie Europy Środkowej zwiększył się z 19% do 25%, a sprzedaż wzrosła z 12 do 16 milionów hektolitrów nie tylko w wyniku akwizycji i ale w równym stopniu także dzięki rozwojowi organicznemu. W czasie jego zarządów Heineken wzmocnił również swoją pozycję w Rumunii, Czechach i Serbii. Dzięki powyższym doświadczeniom Xavier Belison ma doskonały obraz polskiego rynku piwa, który pomimo spadku pozostaje jednym z największych w Europie.

Na stanowisku Prezesa Zarządu Grupy Żywiec Xavier Belison zastąpił Christophera Barrowa, który został powołany do kierowania reprezentacją Heinekena w Brazylii. Zmiana na tym stanowisku jest związana z przejęciem przez Heinekena brazylijskiego koncernu FEMSA Cerveza.

Grupa Żywiec S.A. jest jednym z największych producentów piwa w Polsce oraz częścią Grupy Heineken. Rocznie sprzedaje ponad 12 mln hl piwa warzonego w pięciu browarach w Żywcu, Warce, Elblągu, Leżajsku i Cieszynie. Najważniejsze marki Spółki to Heineken, Żywiec, Warka, Tatra, Specjal, Strong i Leżajsk. Marką flagową jest Żywiec – pierwsze piwo premium i jedno z największych piw eksportowych w Polsce, sprzedawane za granicą od ponad stu lat, obecnie w ponad 20 krajach świata. Ważną część portfolio Grupy Żywiec stanowią piwa regionalne: Królewskie (Polska centralna), Leżajsk (południowo-wschodnia) i Specjal (północna). Firma prowadzi również dystrybucję zagranicznych piw specjalnych (Desperados, Paulaner, Fischer, Murphy’s) oraz polskich piw specjalnych (Kaper, Żywiec Porter i Freeq w trzech odmianach). Grupa Żywiec S.A. zatrudnia 5500 pracowników.

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0