Intel Technology Poland podwójnym zwycięzcą Badania Najlepsi Pracodawcy 2010

Firma Intel Technology Poland najlepszym pracodawcą w Polsce w kategorii dużych firm i najlepszym pracodawcą w Europie Środkowej i Wschodniej w kategorii firm średnich – wynika z Badania Najlepsi Pracodawcy 2010, przeprowadzonego przez firmę Hewitt Associates.
Badanie, które koncentrowało się na jakości środowiska pracy, objęło firmy liczące minimum 50 pracowników, działające na rynku od co najmniej dwóch lat. Na potrzeby Badania Najlepsi Pracodawcy 2010 zebrano opinie 123 000 pracowników i 2 700 przedstawicieli najwyższej kadry zarządzającej w 700 organizacjach w Europie Środkowej i Wschodniej. Pracownicy oceniali swoich pracodawców, uwzględniając między innymi stwarzane przez firmę możliwości rozwoju, politykę i praktyki organizacyjne, relacje wewnątrz firmy, równowagę między życiem osobistym a pracą oraz warunki sprzyjające samorealizacji. Na podstawie kwestionariuszy wypełnionych przez pracowników sporządzono ranking najlepszych pracodawców w Polsce i Europie Środkowej i Wschodniej.

Podwójnym zwycięzcą rankingu została firma Intel Technology Poland, polski oddział światowego giganta IT, lidera na rynku mikroprocesorów. Firma została uznana za najlepszego pracodawcę w Polsce w kategorii dużych firm. Jednocześnie zwyciężyła w rankingu najlepszych pracodawców Europy Środkowej i Wschodniej w kategorii firm średnich.

Intel Technology Poland ma swoja siedzibę w Gdańsku. To tu znajduje się największe z niemal 20 laboratoriów, jakimi w Europie może pochwalić się Intel Corporation. Gdańskie centrum badawczo-rozwojowe Intela utworzono w 1999 r. Obecnie pracuje tam 500 inżynierów, ale firma ma w planach zatrudnienie w tym roku ponad 100 kolejnych. Pracownicy gdańskiego centrum zajmują się badaniami nad oprogramowaniem i sterownikami do procesorów, chipsetów i kontrolerów graficznych nowej generacji. Produkty, nad którymi pracują dziś, pojawiają się na rynku po roku, dwóch lub nawet trzech latach. Gdańskie laboratorium ściśle współpracuje z Politechniką Gdańską, m.in. fundując sprzęt laboratoryjny, stypendia dla najzdolniejszych studentów oraz oferując pracę najlepszym absolwentom, dzięki czemu udaje się zatrzymać ich w Polsce.

Podwójne zwycięstwo w rankingu Najlepszych Pracodawców jest potwierdzeniem tego, co pracownicy naszej firmy wiedzą od dawna – warto pracować w Intel Technology Poland – powiedział Tomasz Klekowski, szef Intela na Europę Środkową i Wschodnią. – Fakt, że wybitni inżynierowie, o których walczą największe firmy informatyczne świata, decydują się na pracę w naszym laboratorium, świadczy o tym, że warunki pracy, jakie im stwarzamy, nie odbiegają – lub wręcz są lepsze – od warunków pracy na Zachodzie.

Tegoroczne wyniki Badania pokazały również, jakie dobre praktyki stosowali Najlepsi Pracodawcy w czasach kryzysu: zintensyfikowanie komunikacji kadry zarządzającej, większa przejrzystość działań w organizacji, podtrzymywanie dialogu z pracownikami i utrzymywanie jasnej wizji przyszłości. Najlepsi Pracodawcy ani na chwilę nie przestali słuchać pracowników i próbować zrozumieć ich punkt widzenia. Najlepsi skutecznie podtrzymują kontakt z pracownikami, informując ich na bieżąco o najważniejszych kwestiach i podkreślając, jak bardzo ważną rolę pracownicy odgrywają w ich organizacji. W okresie zawirowań gospodarczych ceniona jest przede wszystkim stabilność i przewidywalność. Z perspektywy ludzkiej właśnie takie środowisko pracy tworzą Najlepsi Pracodawcy.

***
Intel (NASDAQ: INTC) jest światowym liderem w dziedzinie komputerowej innowacji. Firma opracowuje i buduje technologie, które stanowią fundament urządzeń komputerowych na całym świecie. Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresami www.intel.com/pressroom i blogs.intel.com.

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0