Gra biznesowa L'oreal w służbie rekrutacji

Grupa L’Oreal opracowała nową grę komputerową przeznaczoną dla studentów i absolwentów. Jej celem jest pomoc w odkryciu (reveal) profilu zawodowego każdego gracza oraz w wyborze właściwej ścieżki kariery. Aby przenieść się w wirtualny świat firmy należy wejść na stronę  www.reveal-thegame.com.

REVEAL by L’Oreal jest grą, w której biorą udział studenci i absolwenci wszystkich kierunków studiów. Niezależnie od tego w czym się specjalizują mogą spróbować swoich sił w różnych branżach (Badania i Rozwój, Marketing, Sprzedaż, Finanse, Zaopatrzenie etc). Gra przenosi uczestnika w wirtualny świat odzwierciedlający rzeczywistą pracę w dużej firmie. Uczestnik przechodzi przez różne działy, odpowiadając na pytania z wielu dziedzin. Wynik końcowy określa jego profil zawodowy jako pracownika.

Ta najnowsza gra biznesowa Grupy L’Oréal została opracowana z myślą o pokoleniu Y, które wychowało się w erze ogólnodostępnego Internetu. Dzięki niej młodzi ludzie, wchodzący w życie zawodowe, otrzymują szansę poznania korporacji od wewnątrz, zadań, które stoją przed pracownikami oraz umiejętności potrzebnych w pracy w poszczególnych działach. Mogą odkryć w sobie, ukryte dotąd talenty. Dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody  (np. wycieczki do Paryża).

REVEAL by L’Oréal ma pomóc w realizacji trzech głównych założeń działu personalnego firmy: zatrudnianie największych talentów, promocja różnorodności oraz indywidualny rozwój pracownika.

Gra rozwija strategię odpowiedzialnej rekrutacji i ułatwia zdobywanie pracowników wyróżniających się przedsiębiorczością, innowacyjnością, otwartym umysłem i zapałem do pracy. Wśród licznych innowacyjnych metod rekrutacji, stosowanych przez L’Oréal, coraz większą popularnością cieszą się międzynarodowe gry biznesowe oraz tworzenie grup na portalach społecznościowych.

Poniżej filmik zrealizowany przez redakcję portalu students.pl podczas prezentacji gry:

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0