GAZ-SYSTEM S.A. jednym z Najlepszych Pracodawców 2010 r.

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. zajął  3. miejsce w kategorii „Duże firmy” w rankingu Najlepszych Pracodawców 2010 roku.  Spółka odnotowała największy wzrost zaangażowania pracowników w historii polskiej edycji rankingu w porównaniu do wyników badania z 2008 roku.

Badanie przeprowadzane zostało w oparciu o metodę kompleksowego spojrzenia na organizację z trzech różnych punktów widzenia – pracowników, najwyższej kadry zarządzającej oraz działu personalnego. Najistotniejszym elementem rankingu było jednak badanie zaangażowania i satysfakcji osób zatrudnionych w organizacji.

W badaniu zaangażowania wzięło udział 765 pracowników i 25 przedstawicieli kadry zarządzającej GAZ-SYSTEM S.A. Wskaźnik zaangażowania osób zatrudnionych w spółce oceniono na bardzo wysokim poziomie –  wyniósł on 73%. Uzyskany rezultat plasuje GAZ-SYSTEM S.A. 25 punktów procentowych powyżej średniej w Polsce oraz 32 punktów procentowych powyżej średniej w branży energetycznej.Oznacza to, że zdecydowana większość pracowników GAZ-SYSTEM S.A. wypowiada się pozytywnie na temat spółki, zamierza w niej pozostać oraz jest gotowych do podjęcia na jej rzecz dodatkowego wysiłku.

GAZ-SYSTEM S.A. uzyskał również świetny rezultat w badaniu poziomu satysfakcji z pracy. Ogólne zadowolenie ze swojego miejsca pracy deklaruje 81% badanych pracowników, a aż  78% pracowników ocenia swojego pracodawcę lepiej niż inne firmy, w których potencjalnie mogliby pracować.

Do najmocniejszych stron swojego miejsca pracy pracownicy GAZ-SYSTEM S.A. zaliczają m.in. reputację spółki, możliwość zachowania równowagi między pracą a życiem osobistym oraz warunki pracy.

Badanie Najlepszy Pracodawca Roku przeprowadzane jest w Polsce przez firmę Hewitt Associated od 2005 roku. Badanie opiera się na opiniach, jakie pracownicy organizacji wyrażają na temat swoich pracodawców. W tegorocznym  rankingu wzięło udział 89 firm.

***

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest strategiczną spółką polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego na terenie Polski. Firma zarządza majątkiem wartości ok. 5 miliardów złotych, na który składają się głównie elementy systemu przesyłowego, m.in. ponad 9,7 tys. km gazociągów wysokiego ciśnienia, 14 tłoczni, 56 węzłów oraz 970 punktów wyjścia. Spółka zatrudnia ponad 2000 osób.

Do 2014 roku GAZ-SYSTEM S.A. planuje wybudować w Polsce ok. 1000 km nowych gazociągów. Oprócz rozbudowy krajowego systemu przesyłowego spółka realizuje budowę nowego połączenia międzysystemowego Polska – Czechy. Rozbudowywane są także gazociągi przesyłowe na Dolnym Śląsku, które umożliwią odbiór zwiększonych ilości gazu ziemnego przez punkt w Lasowie na  granicy polsko-niemieckiej.

GAZ-SYSTEM S.A. jest także właścicielem spółki Polskie LNG S.A., która została powołana do budowy i eksploatacji terminalu skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Świnoujściu.

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0