Powstał Polski Holding Rekrutacyjny S.A.

Na polskim rynku rekrutacji i doradztwa personalnego powstał nowy podmiot – Polski Holding Rekrutacyjny S.A. Celem powstania spółki jest konsolidacja agencji zatrudnienia w Polsce. Holding będzie inwestował i rozwijał firmy działające na rynku pracy tymczasowej i rekrutacji. Misją grupy jest stworzenie silnego brandu stanowiącego przeciwwagę dla zagranicznych i polskich koncernów.

Struktura holdingu umożliwi wymianę wiedzy, doświadczeń i kontaktów niezbędnych do lepszego funkcjonowania na polskim rynku rekrutacji. Transfer potrzebnych informacji pomiędzy spółkami umożliwi kompleksowe dotarcie i obsługę klientów grupy. Dla wielu podmiotów wartością dodaną będzie większa wiarygodności i bezpieczeństwo, zarówno dla kontrahentów, jak i klientów spółek. Warto też podkreślić otwierającą się możliwość przystąpienia do przetargów oraz współpracy w zakresie realizacji największych w Polsce kontraktów w obszarze rekrutacji i pracy tymczasowej.

Według danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na koniec 2009 r. funkcjonowało w Polsce 2941 podmiotów posiadających status agencji zatrudnienia, w tym 1077 świadczyło usługi pracy tymczasowej. Według raportu CIETT (International Confederation of Private Employment Agencies) Polska jest w czołówce (dokładnie na 8 miejscu) pod względem ilości podmiotów świadczących usługi  rekrutacyjne na świecie. Warto dodać, że w naszym kraju przychody firm podzielone są głównie pomiędzy 4 czołowych graczy – Work Service, Randstad, Manpower i Adecco. Razem opanowały one ponad połowę rynku rekrutacyjnego. Pozostała część obrotów należy do blisko 3000 podmiotów, które nie posiadają odpowiedniego zaplecza finansowego, a także nie mogą realizować złożonych i długoterminowych projektów rekrutacyjnych.

– Rynek rekrutacji i pracy tymczasowej w Polsce jest mocno rozproszony. Często nieduże firmy, mimo sporych sukcesów osiąganych na lokalnych rynkach mają trudności zarówno z płynnością finansową, jak i rozwojem  biznesu. Dla klientów ważna jest stabilizacja i finansowe bezpieczeństwo. To właśnie ma zagwarantować Polski Holding Rekrutacyjny S.A. Cel na najbliższe lata to zajęcie pozycji jednego z liderów rynku, zarówno pod względem ilości zatrudnionych przez spółki zależne, jak i obrotów oraz zysków całego holdingu. Możemy poprawiać wyniki finansowe każdej spółki optymalizując procesy oraz podnosząc jej wartość na rynku kapitałowym. Stawiamy na solidnych partnerów, z którymi tworząc grupę, w przyszłości wspólnie będziemy  budować polski rynek rekrutacji i zatrudnienia – mówi Bartosz Kaczmarczyk, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Rekrutacyjnego S.A.

Twórcą holdingu jest Bartosz Kaczmarczyk, doświadczony manager w branży HR. Bogatą wiedzę oraz umiejętności zawdzięcza pracy dla największych firm rekrutacyjnych zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Wsparcie holdingu to przede wszystkim pozyskiwanie finansowania bieżącej działalności dla członków grupy. To także wdrażanie i stosowanie nowoczesnych metod kontrolingu finansowego dla zwiększenia opłacalności i efektywności poszczególnych spółek. O przewadze holdingu na polskim rynku pracy tymczasowej i rekrutacji świadczyć będą indywidualne sukcesy spółek kapitałowych, działających pod własnymi markami. Prowadzić je będą niezależne zarządy i struktury, czerpiące z holdingu wiedzę, bezpieczeństwo i stabilizację finansową. W przyszłości spółka planuje pozyskanie zewnętrznego finansowania za rozwój i ekspansję całego holdingu, także na rynki zagraniczne.

O Polskim Holdingu Rekrutacyjnym:

Polski Holding Rekrutacyjny S.A. powstał w 2010 roku celem konsolidacji i wsparcia podmiotów na polskim rynku HR.
To silna i efektywna grupa działająca na rynku rekrutacji i HR. Jego celem jest inwestowanie w najbardziej profesjonalne i efektywne przedsiębiorstwa na rynku. Grupa gwarantuje jakość i profesjonalizm na najwyższym poziomie. Polski Holding Rekrutacyjny S.A. stawia na energicznych managerów, którzy są jednocześnie współwłaścicielami firm, którymi zarządzają. Mają oni motywację do rozwoju, dzięki której czerpią wymierne korzyści. Spółki wchodzące w skład grupy to innowacyjne i nowoczesne przedsiębiorstwa.

O PHR pisze ostatnio Rzeczpospolita: http://www.rp.pl/artykul/471045.html

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0