Jak wyszkolić swoich przyszłych pracowników?

Nickel Technology Park Poznań już  wkrótce zapełni się pomysłami i innowacyjnymi projektami młodych, zdolnych studentów informatyki. Specjalnie dla nich NTPP we współpracy z BCC, jednym  z liderów branży IT w Polsce, przygotował kolejny projekt wspierający przedsiębiorczość akademicką. W ramach programu „Kreator innowacyjności”, współfinansowanego przez Ministra Nauki  i Szkolnictwa Wyższego, 8 lutego br. rusza konkurs „Idź po st@ż – bądź pierwszy na mecie”.

„Idź po st@ż – bądź pierwszy na mecie” to kolejne przedsięwzięcie Nickel Technology Park Poznań, które ma kształtować przedsiębiorcze postawy wśród młodych ludzi i wspomagać rozwój gospodarki opartej na wiedzy. Konkurs przygotowany został we współpracy z wiodącą firmą informatyczną BCC, specjalizującą się we wdrożeniach systemów wspomagających zarządzanie w dużych przedsiębiorstwach i międzynarodowych korporacjach. Projekt, skierowany do studentów kierunków informatycznych uczelni wyższych w całym kraju, realizowany jest w ramach ogólnopolskiego programu „Kreator innowacyjności – wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej”.

W ostatnich latach branża IT w coraz większym stopniu wpływa na rozwój gospodarczy w Polsce i na świecie.
O konkurencyjności gospodarek poszczególnych krajów w najbliższej przyszłości decydować będą więc w dużej mierze kwalifikacje kadry informatycznej. Dla młodych studentów, planujących związać swoją karierę właśnie z tym segmentem, najlepszym sposobem zdobycia praktycznych umiejętności i cennych doświadczeń są szkolenia i staże. Konkurs „Idź po st@ż”, organizowany dla przyszłych informatyków przez NTPP i BCC, jest z pewnością szansą na weryfikację posiadanej wiedzy i poznanie faktycznych wymagań rynku.

Na śmiałków, którzy do 15 maja br. zmierzą się z przygotowanymi przez organizatorów zadaniami konkursowymi, czekają atrakcyjne nagrody. Cztery osoby, które prześlą najlepsze projekty rozwiązań informatycznych stosowanych
w biznesie oraz pomyślnie przejdą rozmowy kwalifikacyjne, odbędą jesienią pod opieką doświadczonych fachowców miesięczne płatne staże w jednym z wybranych działów firmy BCC. Organizatorzy przewidzieli również atrakcyjne nagrody dodatkowe – dofinansowania do dowolnej certyfikacji, pozwalające na dalsze podniesienie kwalifikacji zawodowych młodych informatyków. Oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się we wrześniu 2010 r. podczas specjalnej Gali poświęconej perspektywom rozwoju branży informatycznej w Wielkopolsce.

Patronat nad projektem objęły poznańskie uczelnie: Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnika Poznańska, Wyższa Szkoła Bankowa oraz Wyższa Szkoła Logistyki. Patronami medialnymi akcji zostali: telewizja WTK, Radio Afera oraz portaleepoznan.pl, Bankier.pl i Mambiznes.pl.

Regulamin konkursu wraz z opisem zadań i formularzem zgłoszeniowym dostępne są  na stronie www.ntpp.pl, www.bcc.com.pl oraz w siedzibie organizatorów.

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0