netHR 2009 – zobacz relację video

nethr1Tuż przed Świętami odbyła się konferencja netHR 2009 poświęcona zagadnieniom możliwości zastosowania internetu w zarządzaniu personelem. Udział w konferencji wzięło ponad 200 osób. Zobacz fotorelację, materiał video i prezentacje prelegentów.

Wystąpienia prelegentów

,Uczestnicy mięli okazję wysłuchać prezentacji 7 zaproszonych gości reprezentujących 6 firm. Tematy prezentacji dotyczył bardzo różnych zagadnień: od systemów wspierających rekrutację (HumanWay), przez testy online (Extended Disc), możliwości wykorzystania intranetu (LukasBank), strategię kampanii rekrutacyjnej w internecie (RedTie), po kampanię employer brandingową (Grupa K2 Internet). Okazuje się, że możliwości zastosowań narzędzi internetowych jest wiele i kwestią czasu, w dodatku krótkiego, jest popularyzacja ich zastosowań. Zobacz prezentacje prelegentów.

W trakcie konferencji zaprezentowano wyniki BadaniaHR, które miało na celu sprawdzenie poziomu wykorzystania Internetu w działach firm związanych z rekrutacją i zarządzaniem personelem. Pobierz prezentację wyników.

Panel dyskusyjny

Uczestnicy mieli także okazję wziąć udział w panelu eksperckim dotyczącym wyników badania i podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami.

Wnioski wypracowane podczas panelu dyskusyjnego można w skrócie przedstawić następująco:

1. Udział narzędzi internetowych w zarządzaniu zasobami ludzkimi będzie systematycznie rósł; efekt ten będzie stymulowany coraz liczniejszą grupą pracowników pokolenia Y, dla których internet jest naturalnym środowiskiem pracy;

2. Pytanie przed jakim stoją osoby z HR to już nie „Czy korzystać z Internetu”, ale „ W jaki sposób z niego korzystać”;

3. Trendy jakie daje się wyraźnie zauważyć na polskim rynku to coraz większa popularność systemów do zarządzania rekrutacją (ATS), wykorzystanie internetu w komunikacji z pracownikami i kandydatami oraz w budowaniu wizerunku pracodawcy;

4. Dużą rolę w poszukiwaniu kandydatów spełniają serwisy pracy i portale społecznościowe; wciąż jednak atrybutami które decydują o wyborze portali jest ilość użytkowników oraz cena publikacji, mniejszą uwagę przywiązuje się do specjalizacji tematycznej tego medium ;

5. Przewiduje się również wzrost znaczenia narzędzi typu e-learning czy testy rekrutacyjne online;

6. Największymi barierami we wdrażaniu narzędzi internetowych jest brak świadomości zysku z ich wykorzystania oraz brak wiedzy dotyczącej możliwości ich wykorzystania;

Prezent dla uczestników

Portal HRstandard.pl przygotował dla uczestników prezent mikołajkowy – e-book dwóch najpopularniejszych postaci światowej blogosfery w zakresie HR pt. „ Prawie wszystko o prowadzeniu bloga firmowego przez dział HR”. Wśród uczestników rozlosowano również upominki książkowe przygotowane przez firmę Wolters Kluwer.

Organizacja

Organizatorami konferencji byli: HRstandard.pl – portal specjalistów branży HR oraz HumanWay.pl – dostawca systemu do rekrutacji, który objął jednocześnie funkcję sponsora głównego konferencji.

NetHR 2009 to pierwsza z cyklu otwartych, darmowych konferencji poświęconych Internetowi w działaniach Human Resources.

Partnerami konferencji były firmy GoldenLine, Arbo Interactive, HRnews.pl, nf.pl, GigaCon, Wolters Kluwer

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i zaproszonym gościom za udział i już zapraszają na kolejne spotkanie.

Zapis relacji video z wystąpień prelegentów konferencji można zobaczyć poniżej:

NetHR – Romeo Grzębowski (Extended DISC Polska), Narzędzia diagnostyczne online dla HR from Eventio on Vimeo.

NetHR – Kuba Filipowski (HumanWay), Zarządzanie rekrutacją online from Eventio on Vimeo.

NetHR – Barbara Zych (HRStandard.pl), Prezentacja wyników BadaniaHR from Eventio on Vimeo.

NetHR – Panel dyskusyjny from Eventio on Vimeo.

NetHR – Izabella Mikołajczyk, Katarzyna Szmidt (Grupa K2 Internet), Budowanie spójnego wizerunku pracodawcy from Eventio on Vimeo.

NetHR – Arkadiusz Cempura (LUKAS Bank), Intranet na platformie blogowej from Eventio on Vimeo.

NetHR – Piotr Nejman (RedTie), Strategie w e-marketingu rekrutacyjnym from Eventio on Vimeo.

NetHR – Paweł Stępka (Episteme Managers), Nieformalna komunikacja w organizacji from Eventio on Vimeo.

NetHR – Konrad Jarowski (GoldenLine), Wykorzystanie serwisów społecznościowych w employer brandingu i rekrutacji from Eventio on Vimeo.

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0