Wyzwania HR w 2010 roku – relacja z konferencji

WyzwaniaHR„Wyzwania HR w 2010 roku”, pierwsza konferencja branżowa zorganizowana przez portal rekrutacyjny, odbyła się 17 września we Wrocławiu. Zaproszenie serwisu Pracuj.pl przyjęło 180 specjalistów i menedżerów HR.

Zebrani, po wysłuchaniu listu prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza, skierowanego do uczestników konferencji, zapoznali się z wynikami badania „Wyzwania HR w 2010 roku”, przeprowadzonego w sierpniu tego roku przez Pracuj.pl i Interaktywny Instytut Badań Rynkowych. W badaniu wzięło udział ponad 300 pracowników działów personalnych, którzy wskazywali na najważniejsze zadania stojące przed nimi w nadchodzącym roku.

Odpowiedzi badanych wskazują na pewien optymizm rekruterów, zamierzających wykorzystać sytuację na rynku pracy, aby w przyszłym roku zatrudnić najlepszych fachowców „za rozsądne pieniądze”. W 2010 roku ważna według badanych będzie także umiejętna motywacja pracowników – mimo niższych budżetów na ten cel.

Te i inne wnioski z badania „Wyzwania HR w 2010 roku” omówiono podczas panelu dyskusyjnego, moderowanego przez prezesa Grupy Pracuj, Przemysława Gacka. W dyskusji udział wzięli także Renata Wiśniewska, dyrektor personalna w Grupie Onet.pl oraz Paweł Motyl, dyrektor generalny ICAN Institute (Harvard Business Review Polska). Tomasz Gondek, dyrektor ds. projektów w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, swój udział w panelu wykorzystał do promocji Wrocławia jako miejsca przyjaznego pracodawcom, m.in.: poprzez ułatwienia inwestycyjne czy dostosowywanie programów nauczania w szkołach średnich i wyższych do lokalnego rynku pracy oraz potrzeb inwestorów.

Zarówno poszczególne wykłady, jak i całe wydarzenie zostało bardzo dobrze ocenione przez uczestników. Konferencja spełniła oczekiwania zdecydowanej większości, bo 92% specjalistów i menedżerów HR, którzy wypełnili ankietę ewaluacyjną.

Na stronie poświęconej konferencji dostępny jest raport z badania „Wyzwania HR w 2010 roku”, w wersji elektronicznej.

Poniżej relacja zdjęciowa z konferencji, objętej przez serwis HRstandard.pl patronem medialnym:

Źródło: Pracuj.pl

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0