Nowe formy zatrudnienia podnoszą stres pracowników

stresZ danych Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy wynika, że problem ten dotyczy prawie jednej trzeciej wszystkich zatrudnionych osób w krajach nowo przyjętych do Unii Europejskiej.

W Polsce na stres cierpi 36 procent czynnych zawodowo osób. Profesor Danuta Koradecka z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy podkreśla, że to nowe zagrożenie pojawiło się w coraz  bardziej technicznie bezpiecznym środowisku.

Z badań Centralnego Instytutu Ochrony Pracy wynika, że przyczyną stresu jest między innymi wprowadzanie nowych form pracy i modeli zatrudnienia. Chodzi zwłaszcza o pracę tymczasową, telepracę czy elastyczne formy czasu pracy. Konsekwencją tych nowych zjawisk na rynku pracy są na przykład ograniczony dostęp do świadczeń pracowniczych lub ich brak, nieregularne dochody, niepewność zatrudnienia i obawa przed utratą pracy oraz środków do życia.

Do tego dochodzi przemęczenie, brak równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym i w efekcie rodzi się stres. Ten zaś jest odpowiedzialny za ponad 60 procent wszystkich wypadków przy pracy.

Źródło: IAR

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0