IBM uhonorowany za społeczną odpowiedzialność biznesu

lzzlFirma IBM Polska została uhonorowana Bursztynową Statuetką Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi w X edycji konkursu organizowanego przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych pod auspicjami Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Na sukces IBM Polska składa się wiele czynników. Są wśród nich twórcze metody zarządzania, relacje między zarządzającymi a pracownikami oparte na wzajemnym zaufaniu oraz bardzo wnikliwa rekrutacja pod kątem doboru umiejętności na konkretne stanowiska” – powiedziała Izabela Jagosz-Kuchta, Dyrektor Personalny, IBM Polska. „Korzystanie z najlepszych i najbardziej nowoczesnych metod zarządzania zasobami ludzkimi wyszukiwanie najzdolniejszych, najlepiej przygotowanych kandydatów do grona naszych pracowników gwarantuje nam dobrą atmosferę pracy, sukces na rynku w zgodzie z wartościami panującymi w naszej firmie.” – dodała.

Wybór laureatów poprzedził audyt organizacyjny przeprowadzony przez niezależnych ekspertów z wiodących polskich ośrodków akademickich. Jego wyniki zostały potwierdzone przez Kapitułę nagrody, złożoną z wybitnych przedstawicieli świata nauki i biznesu.

W uzasadnieniu przyznanego dla IBM Polska wyróżnienia, zaprezentowanym przez Komitet Oceniający czytamy: Wartości i strategia firmy determinują działania w obszarze strategicznego zarządzania zasobami ludzkimi. IBM realizuje konsekwentnie tę strategię, której celem jest stworzenie klimatu, w którym pracownicy mogą się rozwijać tworząc zespoły projektowe wspierające wszystkich uczestników rynku. Programy i podejście IBM do zarządzania zasobami ludzkimi wyróżniają się innowacyjnym, a jednocześnie po prostu „ludzkim” podejściem gdzie każdy człowiek jest wartością. Celem Konkursu organizowanego przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych jest propagowanie wiedzy i najlepszych doświadczeń praktycznych w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi poprzez wyróżnianie organizacji, które odnoszą sukcesy w tej dziedzinie zarządzania.

Złotą statuetkę otrzymała Telekomunikacja Polska, a szafirową firma Ankol Sp. z o.o.. Więcej o konursie cztaj na stronach IPiSS.


Źródło: IBM Polska

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0