Staż nie tylko dla młodych. SUUS organizuje nowatorski program kierowany także do osób 50+

Rohlig SUUS Logistics, największy polski operator logistyczny organizuje kolejną edycję programu stażowego – LogiStaż. W tym roku do udziału zaproszeni są nie tylko studenci ostatnich lat. Inicjatywa kierowana jest również do osób dojrzałych, które chcą powrócić na rynek pracy lub przebranżowić się. Kampania rekrutacyjna prowadzona jest we współpracy z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej, realizującym program dla pracodawców Dialog Pokoleń. Wspólnym celem tych działań jest odpowiedź na aktualną potrzebę społeczną – aktywizację i rozwój zawodowy osób 50+. Projekt wpisuje się w także cel strategiczny SUUSa, jako pracodawcy pierwszego wyboru w branży TSL.

 

Głównym celem programu jest pozyskanie osób, które po dwóch miesiącach stażu będą kontynuować karierę zawodową w firmie. Po zakończeniu ubiegłorocznej edycji zatrudnienie w SUUSie znalazło aż 50% uczestników. Udział w takim projekcie to możliwość zdobycia wiedzy, ale także poznania potencjalnego pracodawcy.

 

– SUUS to firma rodzinna, w której człowiek stawiany jest na pierwszym miejscu. Ważne jest dla nas nie tylko budowanie zaangażowania i satysfakcji pracowników. Chcemy być pracodawcą numer jeden w branży, dlatego chcemy wychodzić poza schemat i odpowiadać na potrzeby naszego otoczenia. LogiStaż jest jednym z projektów, który pozwala realizować nam to założenie. Tworzymy miejsce pracy, które docenia i szanuje różnorodność, dlatego tegoroczną edycję naszego programu stażowego otworzyliśmy również dla kandydatów, którzy chcą się rozwijać i dalej budować swoją ścieżkę kariery, a często spotykają się z odrzuceniem, właśnie ze względu na wiek. Z naszego doświadczenia wynika, że mają oni nie tylko bogate doświadczenie, ale mogą też wnieść cenne spojrzenie na działania i procesy biznesowe. Ich obecność w zespołach jest też inspirująca i motywująca dla młodszych pracowników, ponieważ doświadczone osoby chętnie dzielą się swoją wiedzą i jednocześnie same są otwarte na zdobywanie nowych umiejętności – mówi Jacek Głowacz, HR Director w Rohlig SUUS Logistics.

 

LogiStaż organizowany jest przez polskiego operatora po raz ósmy. Partnerem merytorycznym tegorocznej edycji jest Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej, think tank ekonomiczno-społeczny skupiający się m.in. na upowszechnianiu wiedzy z obszaru zmian na rynkach pracy, jakie następują wskutek historycznej zmiany demograficznej.

 

– Osoby po 50. roku życia stanowią niemal 40% społeczeństwa w naszym kraju. Jednym z największych wyzwań tej grupy jest jej aktywizacja zawodowa, a także możliwość rozwoju na rynku pracy. Korzystając z doświadczenia najmłodszych pokoleń, widać, że programy stażowe mogą być odpowiednim pomostem do ponownego startu czy zmiany kursu kariery. Inicjatywa otwarcia projektu LogiStaż na osoby dojrzałe bardzo nas cieszy, bo takie zmiany są niezwykle potrzebne. Mamy nadzieję, że to nowatorskie przedsięwzięcie będzie inspiracją dla kolejnych firm – mówi Marzena Rudnicka, fundatorka think-tanku Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej, autorka programu certyfikacji Pracodawca Dialogu Pokoleń.

 

Program stażowy SUUSa jest płatny i trwa dwa miesiące – zaplanowany został na lipiec i sierpień. Kandydaci będą mogli odbyć go w wybranym przez siebie dziale i lokalizacji. Ponadto będą uczestniczyć w szkoleniach interdyscyplinarnych m.in. z zakresu zarządzania projektami, rozwoju umiejętności miękkich, w tym z wystąpień publicznych oraz budowania marki osobistej poprzez media społecznościowe.

 

Rekrutacja do programu LogiStaż trwa do połowy czerwca. Więcej informacji i możliwość dokonania zgłoszenia znajduje się na stronie internetowej.

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0