Revolut planuje zwiększyć zatrudnienie o 40% w roku 2024 – liczebność zespołu przekroczyła właśnie 10 tysięcy osób!

Revolut planuje zwiększyć zatrudnienie o 40% w 2024 roku – z nieco ponad 8 tys. na początku b.r., do 11,5 tys. na koniec b.r. Już dziś w Revolut pracuje ponad 10000 osób na świecie, w tym ponad 1000 osób w Polsce (trwają rekrutacje). Revolut Money Report: 51% badanych Polaków chciałoby mieć 26-30 płatnych dniu urlopu.

Warszawa, 24 kwietnia 2024 – Revolut, globalna aplikacja finansowa, z której korzysta ponad 40 milionów klientów na świecie i europejski bank, gdzie swoje konto ma ponad 3 miliony polskich klientów, ogłosił dziś, że zatrudnia już ponad 10 tysięcy osób. Firma szacuje, że w 2024 roku zwiększy zatrudnienie o 40%. Dzieje się to w czasie, gdy wiele firm technologicznych i finansowych podejmuje decyzje o wstrzymaniu rekrutacji lub redukcji zatrudnienia. Revolut ma obecnie 130 otwartych typów stanowisk w Polsce, oferuje możliwość pracy w 100% zdalnej i rekrutuje w całym kraju.

Revolut wzmacnia zespół

Revolut powstał w Londynie, w roku 2015. Od tamtej pory zatrudnienie w firmie rosło wykładniczo. Obecny rok Revolut rozpoczął z zespołem liczącym przeszło 8000 pracowników, ale w nieco ponad 3 miesiące przekroczył próg 10000 pracowników. Instytucja finansowa planuje dalszy dynamiczny rozwój zespołów ds. Sprzedaży, Obsługi Klienta i Financial Crime, gdzie powstaje wiele nowych stanowisk (ale nie tylko tam).

“Zatrudniając nową osobę za każdym razem zastanawiamy się w jaki sposób pomoże nam ona wywrzeć pozytywny wpływ na codzienne życie naszych klientów. 10 tysięcy osób w zespole to powód do radości, ale nasze plany rekrutacyjne sięgają dużo dalej. Priorytetem dla nas pozostaje poszukiwanie najlepszych na rynku talentów, w wielu specjalizacjach, na całym świecie” – mówi Karolina Kubala, Senior Employer Branding Manager w krakowskim biurze Revolut.

Revolut umożliwia pracę w biurze i hybrydową (w Krakowie) oraz w pełni zdalną (w Polsce). Kandydaci mogą aplikować niezależnie od miejsca zamieszkania. Dzięki temu, firma zyskuje dostęp do szerszej puli talentów, rekrutuje w całym kraju i daje większą elastyczność co do miejsca i trybu pracy niż tradycyjne organizacje. W 2023 roku firma uzyskała wyróżnienie Great Place to Work w Polsce (i 7 innych krajach). Dla wielu osób jest pracodawcą pierwszego wyboru: Revolut otrzymał w zeszłym roku ponad 1 milion aplikacji o pracę.

W biurze, zdalnie, hybrydowo

Czy praca w biurze jest passé? Zgodnie z niepublikowanymi wcześniej wynikami badań Revolut (z końca 2023 roku) tylko co czwarty spośród 1000 zapytanych Polaków potwierdził, że pracuje codziennie w biurze (26%). Niższy odsetek odpowiedzi był jedynie w Australii i Belgii (po 18%). Pozostali respondenci w Polsce wskazali, że pracują hybrydowo (16%), różnie w zależności od grafiku (10%), nigdy nie bywają w biurze (12%), lub nie mają w ogóle pracy biurowej (35%). Czy Polacy chcą pracować z domu? To zależy. Opcja pracy z domu jest ważna dla 51% zapytanych Polaków (69% w wieku 18-24 lat), a 12% z góry odrzuca oferty, które jej nie zapewniają (15% w wieku 18-44 lat). Są też osoby (16%), które nie chcą pracować z domu (ale tylko 5% w wieku 18-24 lat). Dla co piątej badanej osoby w Polsce nie ma to znaczenia (21%).

Ile dni urlopu potrzebują Polacy

Jeśli nie w biurze i nie w domu to gdzie? Zaskakująco wiele osób w Polsce docenia możliwość łączenia pracy z wyjazdem do innego kraju. Aż 19% osób w Polsce odpowiedziało, że jest to dla nich bardzo ważne i chcą pełnej elastyczności (31% w wieku 18-24 lat). Dla 15% badanych Polaków ta opcja jest ważna, ale do odżałowania, o ile tylko mają możliwość pracy z domu (25% w wieku 18-24 lat). Kto był przeciw? 27% badanych w Polsce nie chce pracować z zagranicy, a dla 24% temat jest obojętny. Łączenie pracy i podróży z pewnością nie wszystkim dobrze współgra. A jaka ilość płatnych dni urlopu w roku byłaby idealna? Większość (51%) badanych w Polsce optuje za przedziałem 26-30 dni urlopu. 8% badanych wystarczy 21-25 dni, a 8% zadowoli się 20 dniami urlopu. 19% osób w Polsce wskazało, że potrzebuje ponad 30 dniu urlopu w ciągu roku, by odpocząć i odzyskać siły.

W poszukiwaniu równowagi

Czy elastyczność wystarczy do zadowolenia z pracy? Niekoniecznie. Dla 36% badanych w Polsce, największy wpływ na równowagę między pracą a życiem prywatnym mają pieniądze. Dopiero co piąta (20%) zapytana osoba w Polsce wskazała, że kluczem do takiej równowagi jest regularny czas wolny. Elastyczne godziny pracy i opcja pracy zdalnej z domu otrzymały odpowiednio 15% i 13% wskazań. Dopiero potem uplasowały się możliwość pracy z dowolnego miejsca w kraju (4%) i w kraju lub za granicą (3%). Pierwszą potrzebą są pieniądze i regularny czas wolny. O różnych formach elastycznej pracy wiele osób marzy, ale da się bez nich żyć. Nie mniej, może to być przewaga firm w walce o talenty, jeśli różnego typu formy elastycznego zatrudnienia są oferowane (może to przeważyć szalę). Revolut jest w tej grupie pracodawców.

Spotkania nie tylko online

Przedstawicieli Revolut, w tym ekspertów od technologii, będzie można posłuchać już niebawem na wielu branżowych konferencjach zarówno w Polsce jak i na świecie. Najbliższą okazją do rozmów o rozwoju firmy i technologii wykorzystywanych do budowania aplikacji będą konferencje Geecon (15-17.05 w Krakowie) oraz Infoshare (22-23.05.2024 w Gdańsku). Zgodnie ze strategią firmy, która ma na celu zwiększenie liczby kobiet na stanowiskach zarządczych i w branży tech, Revolut będzie też obecny jako sponsor w największej konferencji poświęconej tej tematyce, Perspektywy Woman in Tech Summit (12-13.06 w Warszawie).

 

* * *

Źródła:

Badanie Revolut Travel Report zlecone firmie badawczej Dynata objęło 10000 osób w 10 krajach (Polsce, Węgrzech, Rumunii, Bułgarii, Belgii, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Australii), w tym 1000 respondentów w Polsce (jesień 2023 r).

* * *
Wyniki (Polska):

1. Jak często pracujesz z biura? (jednokrotny wybór)

26% – Codziennie
6% – 4 dni w tygodniu
6% – 3 dni w tygodniu
2% – 2 dni w tygodniu
2% – 1 dzień w tygodniu
10% – To zależy od mojego grafiku pracy
12% – Nigdy
35% – Nie mam pracy biurowej

2. Jak ważna jest dla Ciebie możliwość pracy zdalnej z domu (w 100% z domu lub hybrydowo)? (jednokrotny wybór)

12% – Bardzo ważna – odrzucę oferty pracy, które jej nie zapewniają
38% – Jest ważna, ale podchodzę do tego elastycznie
21% – Jest mi to obojętne
16% – Nie chcę pracować z domu!
12% – Nie wiem

3. Jak ważna jest dla Ciebie możliwość łączenia pracy z wyjazdem do innego kraju? (jednokrotny wybór)

19% – Bardzo ważna – chcę pełnej elastyczności
15% – Jest ważna, ale dopóki mam możliwość pracy zdalnej z domu, mogę zrezygnować z opcji wyjazdu i pracy z zagranicy
24% – Jest mi to obojętne
27% – Nie chcę pracować z innego kraju!
15% – Nie wiem

4. Jaka jest Twoim zdaniem optymalna liczba płatnych dni urlopu w roku? (jednokrotny wybór)

3% – 20 dni
8% – 21-25 dni
51% – 26-30 dni
19% – Więcej niż 30 dni
13% – Tyle ile potrzeba – każdy rok jest inny
2% – Nielimitowana liczba płatnych dni urlopu
5% – Nie wiem

5.a. Które z tych aspektów mają największy wpływ na równowagę między Twoją pracą a życiem prywatnym (work-life balance)? (topowe odpowiedzi, uszereguj max 3, nie dotyczy “Nie wiem”)

36% – Pieniądze!
20% – Regularny czas wolny
15% – Elastyczne godziny pracy
13% – Możliwość elastycznej pracy zdalnej z domu
4% – Możliwość elastycznej pracy z dowolnego miejsca w moim kraju
3% – Możliwość elastycznej pracy z dowolnego miejsca w kraju lub zagranicą
10% – Nie wiem

5.b. Które z tych aspektów mają największy wpływ na równowagę między Twoją pracą a życiem prywatnym (work-life balance)? (wszystkie odpowiedzi, uszereguj max 3, nie dotyczy “Nie wiem”)

63% – Pieniądze!
55% – Elastyczne godziny pracy
55% – Regularny czas wolny
32% – Możliwość elastycznej pracy zdalnej z domu
16% – Możliwość elastycznej pracy z dowolnego miejsca w moim kraju
13% – Możliwość elastycznej pracy z dowolnego miejsca w kraju lub zagranicą
10% – Nie wiem

 

* * *
Revolut – jedna aplikacja, do wszystkich spraw finansowych
Revolut to licencjonowany europejski bank, który pomaga ludziom uzyskać więcej korzyści z posiadanych pieniędzy. W 2015 roku Revolut zaoferował w Londynie usługę wymiany walut. Dziś ponad 40 milionów klientów na świecie korzysta z dziesiątek innowacyjnych produktów Revolut realizując ponad 500 milionów transakcji miesięcznie.

Dzięki kontom detalicznym i firmowym Revolut pomaga klientom poprawić kondycję finansową, zwiększyć kontrolę nad pieniędzmi i współdzielić transakcje z ludźmi na całym świecie. Więcej informacji na stronie: www.revolut.com/pl-PL/

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0