CD PROJEKT S.A. i Fundacja Edukacyjna Perspektywy ogłosiły start III edycji programu dla dziewczyn zainteresowanych rozwojem i pracą w branży gier wideo

„Dziewczyny w grze!” to pierwszy w Polsce program stypendialno-mentoringowy dla kobiet w gamingu i gamedevie skierowany do uczennic szkół średnich każdego typu, ze szczególnym uwzględnieniem kandydatek z mniejszych miejscowości. W jego ramach dziewczyny wezmą udział w rocznym cyklu szkoleń z zakresu tworzenia gier wideo, otrzymają indywidualną opiekę mentorską specjalistów i specjalistek ze studia CD PROJEKT RED oraz 12-miesięczne wsparcie finansowe przeznaczone na pokrycie kosztów edukacji i rozwoju.

 

Pierwszy etap rekrutacji online do III edycji programu potrwa do 31 października 2023 roku.

 

Zgłoszenia przyjmowane są na www.dziewczynywgrze.pl

 

„Bardzo się cieszę, że właśnie rozpoczynamy rekrutację do 3. edycji projektu „CD PROJEKT RED – Dziewczyny w Grze!”. Uczestniczki poprzednich dwóch edycji pokazały cały wachlarz talentów, zachwyciły nas swoimi projektami, a przede wszystkim swoim niesamowitym rozwojem w trakcie programu! Ich pasja i energia zainspirowały nas wszystkich. Branża gamingu potrzebuje zdolnych dziewczyn, dlatego zachęcamy wszystkie zainteresowane kandydatki do aplikowania i wspólnej przygody!” – mówi Agnieszka Szamałek-Michalska, Culture, Diversity and Inclusion Director w CD PROJEKT RED.

 

W Perspektywach wierzymy mocno w dziewczyny i ich moc zmieniania świata. W programie >>Dziewczyny w grze!<< chcemy dotrzeć do utalentowanych dziewczyn, przekazać im wiedzę, narzędzia i to, co mniej uchwytne, a kluczowe – dawkę odwagi, która pomoże im spojrzeć na swoje życie w szerszej perspektywie i zaplanować z przytupem przyszłość” – mówi dr Bianka Siwińska, szefowa Perspektywy Women in Tech.

 

Dwie poprzednie edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – z całej Polski napłynęło ponad 2500 zgłoszeń od utalentowanych młodych programistek, graficzek, animatorek i pisarek.

 

Więcej informacji o programie wraz z regulaminem oraz formularzem zgłoszeniowym znajduje się na oficjalnej stronie: www.dziewczynywgrze.pl

 

 

 

O Grupie Kapitałowej CD PROJEKT

 

CD PROJEKT S.A. prowadzi działalność w globalnej, dynamicznie rozwijającej się branży gier wideo. Spółka stoi na czele Grupy Kapitałowej CD PROJEKT. Dwa podstawowe segmenty działalności Grupy Kapitałowej to CD PROJEKT RED i GOG.COM. Produkcja gier wideo realizowana jest przez studio CD PROJEKT RED funkcjonujące w strukturach Grupy CD PROJEKT. Działalność ta polega na tworzeniu i wydawaniu gier wideo na komputery osobiste oraz konsole najnowszej generacji. Studio znane jest na całym świecie z gry „Cyberpunk 2077” i serii gier „Wiedźmin”, flagowych marek studia.

 

Cyfrowa dystrybucja gier w skali globalnej realizowana jest w ramach serwisu GOG.COM. Działalność ta polega na sprzedaży i dostarczaniu gier bezpośrednio na komputer gracza za pomocą własnej platformy GOG.COM i aplikacji GOG Galaxy.

 

O Fundacji Edukacyjnej Perspektywy

 

Fundacja Edukacyjna Perspektywy od 20 lat wspiera wybory edukacyjne młodych ludzi – m.in. poprzez rankingi szkół średnich i wyższych. Współpracuje z uczelniami, otwierając je na świat i dbając o ich międzynarodową widzialność. Stawia mocno na kobiety w technologiach – bo wierzy, że ich wielki potencjał przyczyni się do rozwiązywania największych problemów współczesności – w nowy, twórczy sposób. Od 15 lat prowadzi akcję „Dziewczyny na politechniki!”, dzięki której udział kobiet na uczelniach technicznych w Polsce wzrósł o 10%. Stworzyła też największe wydarzenie dla kobiet w technologiach w Europie – „Perspektywy Women in Tech Summit”.

Źródło informacji: Fundacja Edukacyjna Perspektywy

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0