#ZdrowaKariera – sposoby na zdrowie w pracy i po pracy z PZU Zdrowie

Zbilansowana dieta, odpowiednia dawka ruchu, skuteczna regeneracja – sposobów na polepszenie zdrowia jest dużo, jednak jak skutecznie wdrożyć je w życie? Temu zagadnieniu poświęcona jest wiosenna akcja edukacyjna #ZdrowaKariera, którą PZU Zdrowie podjęło w swoich mediach społecznościowych.

 

#ZdrowaKariera to akcja edukacyjna PZU Zdrowie w mediach społecznościowych, która obejmuje kluczowe dla zdrowia obszary: świadome odżywianie, aktywność przy pracy siedzącej, walkę z nikotynizmem oraz skuteczną regenerację. Jest skierowana do osób, które chcą zmienić swoje nawyki na lepsze, ale potrzebują dawki motywacji oraz informacji z wiarygodnego źródła. Praktyczne porady w formie nagrań uzupełniają materiały przygotowane przez ekspertów w formie infografik.

 

W akcji uczestniczą eksperci zdrowotni i internetowi twórcy: Damian Bugański z kanału YouTube „Człowieku Rusz Się”, dietetyk Marcin Jackowiak tworzący na TikToku czy dr n. o zdr. Paweł Koczkodaj z Narodowego Instytu Onkologii i Anita Markowska, psycholog pracująca na co dzień z pacjentami PZU Zdrowie.

 

Filmy zostały zrealizowane w biurowcu PZU Park, nazwanym najbardziej zielonym biurowcem w Warszawie. #ZdrowaKariera nie jest jednorazową kampanią PZU Zdrowie. Pod tym samym hasztagiem operator medyczny prowadzi na LinkedIn tematyczny cykl postów oraz comiesięczny biuletyn (link).

 

Odcinki można znaleźć w mediach społecznościowych PZU Zdrowie (Facebook, Instagram, LinkedIn) oraz na stronie: https://zdrowie.pzu.pl/zdrowakariera

 

 

Health-hacki, które naprawdę wdrożysz w życie

 

Niewiele osób jest w stanie stosować się do tak restrykcyjnych wytycznych jak pobudka o piątej rano, wykańczające treningi i dieta wyliczona co do kalorii. Adresatami akcji #ZdrowaKariera są osoby aktywne zawodowo, którym trudno jest znaleźć czas i motywację do zmian w pędzie codzienności zawodowej i rodzinnej.

 

‒ Przygotowując naszą akcję myśleliśmy o tym, jakich porad oczekiwałyby osoby, które podobnie jak my, mają siedzący tryb pracy i wiele obowiązków po wyjściu z niej. Chcemy zmienić przekonanie, że „wszystko albo nic” i zachęcić do poczucia większej sprawczości w zakresie profilaktyki. #ZdrowaKariera udowadnia, że można zrobić wiele dla swojego zdrowia bez zniechęcającej perspektywy drastycznych wyrzeczeń czy zaopatrywania się w drogie akcesoria do ćwiczeń i gotowania. Health hacki to nieduże usprawnienia zdrowotne naszego życia, które przynoszą wielkie efekty. Zaangażowani do współpracy eksperci wiedzą, jak motywować do zmian, przekazując w przystępnej formie merytoryczną wiedzę popartą doświadczeniem ‒ mówi Rozalia Derewenda-Zasłona, kierowniczka zespołu komunikacji PZU Zdrowie.

 

‒ Skuteczna komunikacja musi uwzględniać aktualne trendy. Z jednej strony, spędzamy coraz więcej czasu przed ekranami telefonów, z drugiej wybieramy coraz krótsze formy. Jednocześnie konsumujemy coraz więcej treści, które dzieją się w tle. Przygotowując akcję #ZdrowaKariera zdecydowaliśmy się na formaty, które będą atrakcyjne dla wszystkich odbiorców ‒ wyjaśnia Sebastian Jackowski, starszy specjalista ds. komunikacji PZU Zdrowie, koordynator akcji #ZdrowaKariera.

 

 

Cztery obszary zdrowia

 

Odcinek 1: Gotuj tanio, smacznie i zdrowo z dietetykiem Marcinem Jackowiakiem

Dietetyk Marcin Jackowiak podpowiada nie tylko jak smacznie, tanio i zdrowo jeść, ale także jak szybko i bezpiecznie przygotowywać posiłki. Widz pozna sposoby na pełnowartościowy posiłek w 15 minut, ale też dowie się czym jest „meal preaping”, czyli technika kulinarna dzięki, której podczas jednej wizyty w kuchni przygotuje się posiłki na cały tydzień. Marcinowi zaufało nie tylko grono użytkowników Instagrama i TikToka, ale też wielu zawodowych piłkarzy.

 

Odcinek 2: W-F dla pracujących przy biurku z trenerem Damianem Bugańskim

Damian Bugański z bloga „Człowieku rusz się” opowiada, jak dbać o swoją formę pracując za biurkiem. Autor „Rozrusznika porannego”, który oglądają setki tysięcy widzów na YouTube, pokazuje, jak dbać o swoje zdrowie i sprawność i co równie ważne – jak znaleźć czas i motywację do ruchu wśród licznych obowiązków. Damian dzieli się swoimi sposobami na aktywność fizyczną z tymi, którym nie po drodze do siłowni czy klubu fitness. Większość „health hacków” można wykonać w domu nie posiadając profesjonalnego sprzętu do treningu.

 

Odcinek 3: Tych nowotworów można uniknąć. Prawdziwa cena palenia – wywiad z dr n. o zdr. Pawłem Koczkodajem

Dr n o zdr. Paweł Koczkodaj w swojej działalności naukowej i popularyzatorskiej w Narodowym Instytucie Onkologii koncentruje się na profilaktyce nowotworowej, zwłaszcza nowotworów powodowanych przez produkty nikotynowe. Opowiada, skąd w naszej kulturze wziął się papieros, jaki rzeczywisty wpływ na zdrowie ma palenie wyrobów nikotynowych, oraz jakie najczęstsze mity towarzyszą nikotynizmowi.

 

Odcinek 4: Zdrowy sen według psycholog Anity Markowskiej

Psycholog Anita Markowska, która na co dzień pracuje z pacjentami PZU Zdrowie, przybliży zagadnienie zdrowego snu. W nagraniu dzieli się health-hackami na zdrowy sen dla osób aktywnych zawodowo, oraz podpowiada czego unikać przed snem, jak szybko zasypiać, oraz kiedy o problemach ze snem porozmawiać z lekarzem.

 

PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. Zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych.

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0