Ruszyła podcastowa współpraca serwisu the:protocol z mBankiem

Praca w dziale IT dużej instytucji finansowej, związane z nią technologie, realia projektowe i wyzwania – ruszyła seria podcastów, przygotowanych we współpracy z mBankiem przez serwis the:protocol, platformę z ofertami pracy dla profesjonalistów z branży IT. – Podcast to idealne narzędzie, żeby pokazać prawdziwe projekty i ludzi, którzy za nimi stoją, a tego właśnie oczekują kandydaci – mówią twórcy.

 

Ciekawe technologie, ambitne projekty, różnorodność – to priorytety dla specjalistów IT, poszukujących nowej pracy. Czy dostrzegają szansę na ich realizację dzięki ofertom z sektora bankowego i czy rzeczywiście spełniają one te założenia? Na te pytania m.in. odpowiedzą nowe odcinki podcastu the:procast, przygotowywanego przez serwis the:protocol. Do współpracy zaproszono specjalistów mBanku. Przed mikrofonem zasiedli eksperci pracujący na co dzień z konkretnymi technologiami IT, aby opowiedzieć o realiach projektowych i obalić stereotypy, związane z pracą dla działów IT w bankowości i finansach.

 
– W nowych odcinkach naszego podcastu chcemy pokazywać specjalistom IT przede wszystkim konkrety i szczegóły projektowe, związane z pracą w bankowości. Szczegółowe opisy projektów to coś, na co stawiamy od dawna w ramach naszego serwisu. Z naszych badań wynika, że – obok widełek i informacji o trybie pracy – to właśnie szczegóły projektów są najważniejsze dla kandydatów poszukujących pracy. Z kolei branża bankowa była oczywistym wyborem. Obserwujemy spore zainteresowanie ofertami z tego sektora, wciąż wzrasta także liczba rekrutujących instytucji. Cieszy nas, że do projektu dołączył partner jakim jest mBank, marka, która może powiedzieć wiele o nowoczesnych realiach pracy w IT – wyjaśnia Paulina Berska, Brand Manager the:protocol.

 

Cykl prowadzi doskonale znana w środowisku podcastowym Edyta Kowal. W pierwszym odcinku jej gośćmi byli Tadeusz Rzeźniczak oraz Łukasz Wilczyński, których zespoły pracują w technologii .NET. W kolejnych, które pojawiać będą się cyklicznie co 2- 3 tygodnie, poznamy m.in. perspektywę specjalistów zajmujących się Agile, czy Full Stack Developerów.

 
– Współpraca z the:protocol to kolejny projekt, za pośrednictwem którego chcemy przełamywać mity o IT w bankowości. Mówimy o technologiach, konkretnych projektach, ale przede wszystkim pokazujemy ludzi stojących za tymi przedsięwzięciami. To solidny kawałek treści dla wszystkich zainteresowanych branżą IT, a szczególnie tych, którzy zastanawiają się, czy ścieżka IT w bankowości to droga dla nich – mówi Tomasz Dutkowski, dyrektor Departamentu Zarządzania Informatyką w mBanku.

 

Podcast dostępny jest na platformach streamingowychSpotifyGoogle Podcasts oraz Apple Podcasts.
Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0