Technologiczny oddział GE Healthcare stawia na rozwój – do końca roku zatrudni 100 specjalistów

GE Healthcare Poland Digital Technology Hub, wyspecjalizowany oddział firmy medycznej GE Healthcare działający w Krakowie, w związku z dynamicznym rozwojem, do końca 2022 r. zamierza zrekrutować łącznie 100 ekspertów IT w dziedzinie inżynierii i analityki danych, inżynierii oprogramowania, architektury chmurowej czy platformy Salesforce. Rekrutacja ma także związek z nowymi rolami, jakie firma pełni w efekcie dynamicznych zmian zachodzących w obszarze medycyny cyfrowej.

 

Firmie udało się już w minionym kwartale zatrudnić 40 poszukiwanych specjalistów, a cały zespół technologiczny GE Healthcare liczy niemal 200 osób. Odpowiada on za transformację cyfrową producenta sprzętu medycznego m.in. w zakresie sprzedaży, zarządzania łańcuchem dostaw oraz analizy danych. Dodatkowo, GE Healthcare Poland Digital Technology Hub rozwija obecnie zespoły, które opracowują i dostarczają klientom biznesowym innowacyjne rozwiązania, wykorzystujące sztuczną inteligencję i pozwalające usprawniać przepływ danych w szpitalach oraz zwiększyć produktywność placówek. W efekcie pracownicy firmy umożliwiają personelowi medycznemu świadczenie jeszcze efektywniejszej i bezpieczniejszej opieki nad pacjentami na całym świecie.

 

Pandemia COVID-19 znacznie przyspieszyła implementację rozwiązań digitalowych w różnych obszarach medycyny, jednocześnie zwiększając potrzeby lekarzy i oczekiwania pacjentów aspekcie. By móc jeszcze sprawniej na nie odpowiadać, krakowski oddział GE Healthcare rozpoczął w tym roku rekrutację wysoko wykwalifikowanych specjalistów z branży IT, którzy wesprą poszczególne zespoły w udoskonalaniu obecnie stosowanych systemów i platform (m.in. Edison Platform), wyróżniających firmę na rynku. Wspomogą oni także organizację w opracowaniu innowacyjnych narzędzi służących transformacji cyfrowej biznesu GE Healthcare oraz kompleksowo wspierających jej klientów w tym zakresie.

 

„Zmiany, jakie zachodzą na rynku usług medycznych generują zapotrzebowanie klientów GE Healthcare na rozwiązania cyfrowe, pozwalające im jeszcze lepiej odpowiadać na wyzwania post-pandemicznej rzeczywistości. Oddział technologiczny firmy w Polsce jest kluczową lokalizacją w regionie EMEA i odgrywa istotną rolę w reakcji na zwiększone zapotrzebowanie na nowe talenty w obszarze IT. Obecnie poszukujemy kandydatów posiadających co najmniej kilkuletnie doświadczenie w obszarach takich, jak Cloud Architecture, Data Engineering, Software Engineering czy osób z doświadczeniem w rozwijaniu platformy Salesforce” – wskazuje Łukasz Domoradzki, Senior Director Digital Operations, Site Leader w krakowskim oddziale GE Healthcare. „W Małopolsce znaleźć można wielu uzdolnionych i kreatywnych konsultantów związanych ze środowiskiem IT, jednak dzięki możliwości zdalnego trybu pracy jesteśmy także otwarci na specjalistów z innych regionów Polski. Wierzymy, że zechcą oni rozwijać się razem z naszą organizacją i wspólnie z nami rozwiązywać istotne problemy w obszarze ochrony zdrowia” – dodaje.

 

W ramach rekrutacji poszukiwane są osoby głównie z doświadczeniem seniorskim, które będą samodzielnie zarządzać projektami, w tym starsi konsultanci, managerowie czy liderzy projektów IT. Otwarte pozycje dotyczą także architektów IT, front-end developerów czy audytorów ds. cyberbezpieczeństwa.

 

O GE Healthcare:

GE Healthcare jako wiodący światowy innowator w dziedzinie technologii medycznych, diagnostyki farmaceutycznej i rozwiązań cyfrowych umożliwia lekarzom podejmowanie szybszych, bardziej świadomych decyzji za pośrednictwem inteligentnych urządzeń, analizy danych, aplikacji i usług, wspieranych przez platformę Edison Intelligence. Dzięki ponad 100-letniemu doświadczeniu w branży medycznej i około 47 000 pracownikom na całym świecie, firma funkcjonuje w centrum ekosystemu działającego na rzecz precyzyjnej opieki zdrowotnej oraz cyfryzacji usług medycznych, pomagając w zwiększaniu wydajności i poprawie wyników dla pacjentów, świadczeniodawców, systemów opieki zdrowotnej i naukowców na całym świecie.

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0