AngażowanieEmployer BrandingKomunikacjaMotywacjaWiedza

#ZobaczDocenSzanuj – akcja pracowników dla pracowników

Salowe i salowi, sanitariusze, opiekunowie medyczni, służby sprzątające, pracownicy ochrony oraz kuchni szpitalnych i dystrybucji posiłków – ich rola i wysiłek w walce z epidemią koronawirusa ma ogromne znaczenie, dlatego pracownicy Grupy Impel zorganizowali dla współpracowników, wykonujących na co dzień te zawody, specjalną akcję #ZobaczDocenSzanuj.

 

Akcja zrodziła się z potrzeby przekazania wsparcia tym współpracownikom, którzy nie mogą #zostacwdomu. Ich praca ma szczególne znaczenie w walce z epidemią, są oni na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. To pracownicy i współpracownicy Grupy Impel – osoby pracujące na co dzień w placówkach medycznych – przychodniach, szpitalach, także szpitalach jednoimiennych. Mówiąc o „białym personelu” nie zawsze pamięta się także o nich – salowych, sanitariuszach, opiekunach medycznych, służbach sprzątających, pracownikach ochrony oraz kuchni szpitalnych i dystrybucji posiłków.

 

Służby operacyjne Grupy Impel robią wszystko, aby ten personel był odpowiednio zabezpieczony i wykonywał pracę w możliwie jak najbezpieczniejszych warunkach. Każdy ma świadomość, że praca tych osób zasługuje na szczególny szacunek i o to postanowili również zadbać współpracownicy administracyjni. Zapoczątkowali oni akcję #ZobaczDocenSzanuj, która ma na celu okazanie wsparcia, jak również zwrócenie uwagi społecznej na fakt, jak wiele różnych zawodów odpowiada dziś za prawidłowe funkcjonowanie szpitali i skuteczną walkę z epidemią. Idea bardzo szybko rozniosła się po organizacji i zyskała poparcie pracowników na wszystkich szczeblach firmy.

 

Osoby, które chcą dołączyć do akcji, przesyłają swoje zdjęcia z hasztagiem „ZobaczDocenSzanuj” i udostępniają je w mediach społecznościowych. Do współpracy włączyła się również Fundacja Aktywizacja Bez Granic. Na jej profilu na Facebooku zamieszczane są kolaże tworzone ze zdjęć osób wspierające akcję. Kolaż rozrasta się w bardzo szybkim tempie, a do udziału w akcji zachęcani są nie tylko pracownicy Grupy Impel. Każdy może wesprzeć jej ideę. Pracownicy we współpracy z Fundacją uruchomili także wewnętrzną zbiórkę funduszy, które chcą przekazać na podziękowania dla współpracowników pracujących w trakcie epidemii w szpitalach jednoimiennych.

 

Osoby, które chcą wesprzeć akcję #ZobaczDocenSzanuj, sprawić, aby miała ona jeszcze większy zasięg, mogą dołączyć swoje zdjęcie lub komentarz na profilu Fundacji Aktywizacja Bez Granic.

 

Link do akcji:
https://www.facebook.com/photo?fbid=113861913586440&set=a.103891777916787

1 komentarz
  1. Reply
    kalkulator fotowoltaiczny 9 kwietnia 2020 at 10:24

    Szanuje bardzo. Bardzo pozytywna akcja.

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0