Hack’N’GO – koduj dla dobra innych!

W weekend 27 i 28 maja w Business Link Łódź, przy ul. Narutowicza 34 w Łodzi, odbędzie się Hack’N’GO czyli konkurs programistyczny o wyjątkowej, bo charytatywnej formule.

Wydarzenie będzie miało miejsce w nowoczesnym, kolorowym i sprzyjającym przepływowi pozytywnej energii biurowcu – łódzkim Business Link. W tych dniach zderzą się ze sobą dwa światy – przedstawiciele zaangażowanych organizacji dobroczynnych oraz kodołamacze, którzy posłużą się najnowszymi technologiami, aby choć trochę zmienić świat na lepsze.

Jaki jest plan? Przedstawiciele organizacji zaprezentują uczestniczącym w konkursie programistom problemy, które znacznie utrudniają im prowadzenie działalności. Po stronie hackerów pozostanie odnalezienie i implementacja w życie nie tylko rozwiązania praktycznego, ale również innowacyjnego w swojej formule.

Bardzo cieszymy się, że po raz drugi zostaliśmy zaproszeni do udziału w tym wydarzeniu. To niesamowita akcja! W ubiegłym roku nasza drużyna informatyków stworzyła nam świetne narzędzie komunikacji z Wolontariuszami oraz sympatykami naszego Domu. To dla nas nieocenione wsparcie. Prowadzimy Dom Dziecka dla Dzieci Chorych – skupiamy się na sprawach związanych z Dziećmi: opiece, rehabilitacji, wizytach lekarskich i codziennym życiu. Sprawy informatyczne są naszą piętą achillesową – niestety nie mamy na to pieniędzy, polegamy głównie na pomocy naszego Wolontariusza. A Internet, multimedia – niesamowicie ułatwiają życie. Dlatego strasznie się cieszymy na kolejny Hackathon – mówi Jolanta Bobińska, prezes Fundacji „Dom w Łodzi”.

Uczestnicy konkursu będą musieli się wykazać niemałą kreatywnością oraz ogromem wiedzy, jaką posiadają w zakresie IT. Wszystko po to, aby stworzyć użyteczne aplikacje mobline, gry oraz witryny internetowe.

Programiści biorący udział w konkursie będą musieli się dobrać w pięcioosobowe grupy projektowe, a następnie rozwiązać odpowiednie zadanie. Czas na to przeznaczony to 18 godzin. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone przez Jury złożone z trzech profesjonalistów z dziedziny IT oraz mBanku. Wygrywa tylko jedna drużyna i to ona otrzyma wspaniałą nagrodę! Pozostali uczestniczy mogą liczyć na upominki oraz certyfikaty uczestnictwa w konkursie.

2 komentarze
 1. Reply
  Kaja 11 maja 2017 at 10:12

  A jaka to ta „wspaniała nagroda”

  • Reply
   Katarzyna Lisowska 12 maja 2017 at 12:11

   Niespodzianka! Jedyne, co możemy zdradzić to to, że na każdego uczestnika czekają nieskończone ilości pizzy i wspaniała atmosfera sprzyjająca dobrym hackerskim uczynkom.

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
 • Total (0)
Compare
0