Jak zostać kobietą sukcesu? – recenzja książki

DSC_0023

Książka „Jak zostać kobietą sukcesu?” to książka niezwykła. Jest połączeniem poradnika, zeszytu pracy własnej oraz skarbnicy cytatów.
 
Autorka Ewa Anna Swat zajmuje się rozwojem osobistym kobiet i kadry menedżerskiej. Jej szczególne zainteresowania koncentrują się wokół tematyki przywództwa, psychologii biznesu, brandingu osobistego i rozwoju duchowego kobiet. Prowadziła zajęcia ze studentami Instytutu Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie z zakresu: Psychologiczne podstawy zarządzania zasobami ludzkimi (ZZL). W swojej książce autorka zaprasza czytelnika w podróż przez jego życie, w którym dzięki jej przewodnictwu zostaną odkryte nowe krainy możliwości.
 
Jest to moim zdaniem książka przeznaczona dla młodych kobiet, które dzięki niej mogą zadbać o własny rozwój i zostać przeprowadzone przez kilka logicznych, następujących po sobie etapów. Podróż z autorką po własny sukces rozpoczyna się od wyznaczenia kierunku. Do tego jest konieczne określenie własnych zasobów, w tym motywacji oraz określenie własnych marzeń i celów. Kolejnym krokiem jest przygotowanie do wyprawy i pogłębienie rozumienia, co trzeba zrobić, aby osiągnąć sukces. Tu także czytelniczka może opisać swój plan działań. W kolejnym rozdziale autorka odnosi się do wielu cech kobiet sukcesu oraz czynności, które pomagają te cechy uzyskać. Jest tu również miejsce na analizę własnych cech w tym kontekście. W kolejnym rozdziale ukazana jest przestrzeń do głębszego przyjrzenia się swoim wartościom i przekonaniom oraz narzędzia, dzięki którym można próbować przeformułować przekonania ograniczające a wzmocnić te, które prowadzą do celu.
 
Z punktu widzenia coacha, przy wielu zaletach tej książki, widzę jednak sporo niedoskonałości i zagrożeń. Pierwszą moją wątpliwość budzi samo definiowanie sukcesu. Z perspektywy mojego wieku i doświadczenia, sukces nie wygląda dla każdego tak samo. Autorka mówi o wielkich celach i kobietach biznesu. Nadaje ramy, w których może być trudno znaleźć się większości kobiet.
 
Na pewno jednak warto, żeby młode kobiety, na początku swojej kariery, przeczytały tę książkę. Każdy może też wykorzystać wiele z zamieszczonych w książce ćwiczeń. Nic jednak nie zastąpi pracy z „żywym” coachem.
 
 
Autorka: Anna Zaremba
 
 
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0