Zwrotnica Życia – Dobre praktyki zatrudniania osób niepełnosprawnych w handlu

niepelnosprawniRozpoczęła działalność Zwrotnica Życia, Forum którego celem jest promocja zatrudnienia osób niepełnosprawnych w handlu. Zwrotnica Życia umożliwia pracodawcom – sieciom handlowym i sklepom zatrudniającym osoby niepełnosprawne – prezentację efektów własnych dobrych praktyk w zakresie zatrudniania czyli karier osób niepełnosprawnych i wzorowych pracowników. Efektem finalnym będzie konferencja Zwrotnica Życia 16 października w Warszawie.

“Zwrotnica Życia” jest otwartym Forum integrującym pracodawców oraz inne grupy interesariuszy, celem promowania dobrych praktyk zatrudniania osób niepełnosprawnych w handlu, przyczyniając się tym samym do zmniejszania wysokiego stopnia bezrobocia wśród osób niepełnosprawnych. Organizatorem Forum jest Platforma Integracji Osób Niepełnosprawnych PION, lider zatrudnienia wspomaganego osób niepełnosprawnych, oraz Stowarzyszenie EKON.

Wielu przedsiębiorców w Polsce ma opory w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych w swoich firmach, głównie z powodu panujących stereotypów, obaw oraz przekonania, że osoby niepełnosprawne nie są w stanie efektywnie pracować, a ich zatrudnienie kreuje problemy. Tymczasem, przypadki firm, które zdecydowały się na zatrudnienie niepełnosprawnych pracowników dowodzą, że poprzez zaangażowanie, pracowitość, wydajność i lojalność mogą oni stanowić cenną wartość dla firmy, będąc zarazem motywującymi przykładami dla innych pracowników i robiąc prawdziwe kariery.

Zwrotnica Życia daje podmiotom działającym w handlu – sklepom i sieciom – możliwość prezentacji i pochwalenia się efektami dobrych praktyk stosowanych w zatrudnieniu osób niepełnosprawnych. Owocem tych praktyk są kariery i awanse pracowników niepełnosprawnych, często będących wzorem także dla innych w pełni sprawnych pracowników.

Wzięcie udziału w Forum jest bardzo proste: wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.zwrotnicazycia.pl. Spośród nadesłanych zgłoszeń, Kapituła Forum wskaże najciekawsze, najbardziej inspirujące przypadki dobrych praktyk, które zostaną przedstawione podczas konferencji Forum „Zwrotnica Życia” w dniu 16 października w Warszawie. Konferencja będzie okazją do zademonstrowania audytorium złożonemu z pracodawców, opiniotwórców i przedstawicieli różnych instytucji, polityki zatrudniania osób niepełnosprawnych oraz dobrych praktyk i karier pracowników. Uczestnictwo w Forum to szansa na wyróżnienie firmy jako organizacji odpowiedzialnej społecznie, inspirującej innych do zmiany postaw i przełamywania barier w celu zwiększenia zatrudnienia osób niepełnosprawnych. To także możliwość wymiany doświadczeń i opinii, oraz źródło praktycznych informacji dotyczących zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Forum jest otwarte dla wszystkich sieci handlowych i sklepów, zatrudniających osoby niepełnosprawne. Udział i uczestnictwo jest całkowicie bezpłatne, nie wiąże się z żadnymi opłatami ani kosztami. Informacje, materiały i zgłoszenia dostępne są na stronie: www.zwrotnicazycia.pl.

Na zgłoszenia sieci i sklepów organizatorzy czekają do 20 sierpnia br.

Forum Zwrotnica Życia patronują:
Polska Izba Handlu, Fundacja Polskiego Handlu, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Business Centre Club, Poradnik Handlowca, Radio Dla Ciebie, CSR.Forbes.pl

Źródło: Platforma Integracji Osób Niepełnosprawnych PION

Image courtesy of atibodyphoto/FreeDigitalPhotos.net

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0