Tysiące pracowników Deutsche Post DHL wzięło udział w międzynarodowym Światowym Dniu Środowiska

srodowiskoPrzy okazji Światowego Dnia Środowiska ustanowionego przez Organizację Narodów Zjednoczonych, Deutsche Post DHL, światowy lider w branży pocztowej i logistycznej, zaangażował 480.000 pracowników do udziału w akcjach na rzecz ochrony środowiska i klimatu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
To nie była jednorazowa aktywność: w 2009 roku Grupa wdrożyła program GoGreen, który zakłada ogólną poprawę wydajności pod względem emisji dwutlenku węgla oraz świadczenie usług transportowych neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla. 5 czerwca br. pracownicy na całym świecie przeprowadzili akcje związane z ochroną środowiska i działalnością charytatywną, angażując do tego również klientów i partnerów. W siedzibie głównej w Bonn akcje trwały cały dzień: jazdy próbne rowerami i samochodami elektrycznymi, prezentacja firmowego samochodu elektrycznego StreetScooter, rejestracja rowerów i akcje informacyjne dotyczące środowiska. Program GoGreen lub akcja „Rowerem do pracy” to tylko dwa przykłady, które podkreślają, że kwestie środowiskowe i klimatyczne przez cały rok znajdują się wysoko na liście priorytetów Deutsche Post DHL.
 
Światowy Dzień Środowiska każdego roku jest dobrą okazją, aby zwiększyć świadomość na temat środowiska i klimatu. Wyjątkowo przyjemne jest to, że wiele z akcji organizowanych wokół Światowego Dnia Środowiska jest prowadzonych wspólnie przez naszych pracowników i klientów. Bardzo często akcje te zmieniają się w długoterminowe projekty wprowadzające zrównoważone idee przez cały rok – mówi Christof Ehrhart, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i Odpowiedzialności w Deutsche Post DHL. Program GoGreen jest bardzo dobrym przykładem na to, że wciąż staramy się przynieść ulgę środowisku. Od początku istnienia programu wciąż poprawiamy naszą wydajność w zakresie emisji dwutlenku węgla i zrealizowaliśmy już ponad połowę celu naszej firmy, zakładającego poprawę wydajności w zakresie emisji dwutlenku węgla o 30% do 2020 r. w porównaniu z rokiem 2007. Ochrona środowiska jest integralną częścią strategii naszej firmy i jest odzwierciedlona w licznych wytycznych np. w odniesieniu do zużycia papieru czy w odniesieniu do zamówień i inwestycji.
 
Każdego roku Światowy Dzień Środowiska ma swoje motto. W tym roku motto brzmi „Podnieś swój głos, a nie poziom morza” i skupia się na zmianach klimatu oraz na losie małych państw wyspiarskich. Jako globalny dostawca usług logistycznych Deutsche Post DHL świadczy usługi również na małych wyspach i oferuje im innowacyjne rozwiązania np. na Karaibach, wyspach Oceanu Spokojnego i Indyjskiego, czy Morza Południowochińskiego. Dostawy na wyspę Aruba na Morzu Karaibskim są dostarczane za pomocą Renault Twizy, pojazdu elektrycznego. Jest on częścią światowej floty alternatywnej, składającej się z 11.500 pojazdów. W Niemczech tysiące rowerów w całym kraju są wykorzystywane do dostawy poczty.
 
W Polsce, w ramach Światowego Dnia Środowiska, zorganizowano konkurs fotograficzny poświęcony temu, w jaki sposób na co dzień pracownicy i kurierzy wspierają ekologię w swojej pracy. Najbardziej konstruktywne projekty zostały wyróżnione. Jak również projektem pilotażowym dotyczącym centrum sortowania przesyłek ekspresowych w Warszawie objęta jest wymiana oświetlenia na ledowe. Wdrożenie tej inwestycji przyniesie oszczędność energii – redukcję nawet o 50% zużycia prądu na oświetleniu wewnątrz hali oraz na zewnątrz nad rampami. To w konsekwencji zminimalizuje emisję CO2 do atmosfery o 256 337 kg rocznie. Planowana realizacja projektu przewidziana jest na przełomie III i IV kwartału tego roku.
 
Już od pięciu lat Deutsche Post DHL uczestniczy w Światowym Dniu Środowiska: Wszystkie działania pracowników są publikowane na specjalnej mikrowitrynie internetowej. Co roku tysiące pracowników uczestniczą w różnych wydarzeniach, a często przedłużają swoje zaangażowanie na cały rok. Działania obejmują różne projekty np.: sadzenie drzew, wspólne korzystanie z samochodów lub proste działania w biurze: mniejsze zużycie papieru, wyłączanie świateł i urządzeń elektrycznych, brak wydruków papierowych lub kubki ceramiczne zamiast plastikowych. Grupa Deutsche Post DHL opracowała tzw. „kontrolę biura”, która jest dostępna dla wszystkich pracowników. Akcja „Rowerem do pracy” jest atrakcyjna dla wielu osób: Od 2009 r. pracownicy przejechali na rowerach 4,4 mln kilometrów, zmniejszając tym samym emisję CO2 o 738 ton.
 
Dzięki programowi GoGreen Deutsche Post DHL zapewnia swoim klientom rozwiązania przyjazne dla środowiska. Mogą wybrać opcję świadczenia „zielonych” usług – w 2013 r. dotyczyło to 2,4 miliarda przesyłek – lub otrzymywania raportów dot. CO2, które zawierają poziom emisji w całym łańcuchu dostaw. Program GoGreen odnosi duże sukcesy: W 2013 r. Grupa poprawiła własną wydajność w zakresie emisji CO2 o dwa dodatkowe punkty indeksowe w stosunku do ogólnego celu, zakładającego poprawę wydajności o 30% do 2020 roku w porównaniu z rokiem 2007.
 
 
Źródło: DHL Express (Poland)
 
 
Image courtesy of digitalart/FreeDigitalPhotos.net
 
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0