Pracodawco, zdobądź wyróżnienie Ministra Pracy i Polityki Społecznej!

ID-10038824biznesKreator miejsc pracy 2014 – jeszcze 16 dni na zgłoszenia Zatrudniłaś/eś nowych pracowników? Możesz wystartować w konkursie Ministra Pracy i Polityki Społecznej Kreator miejsc pracy dla małych, średnich i dużych firm. Zgłoszenia można wysyłać jeszcze przez 16 dni, do 30 maja.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wbrew opinii, że sytuacja na rynku pracy nie sprzyja zatrudnieniu, chcemy pokazać, że wiele firm, zarówno małych, jak i dużych, zwiększa zatrudnienie i inwestuje w pracowników – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.
 
Celem konkursu jest wyróżnienie pracodawców, którzy tworzą nowe miejsca pracy oraz zatrudnili najwięcej pracowników w 2013r. Nagrody, m.in. tytuł Kreatora miejsc pracy 2014 przyznane będą w trzech kategoriach: mała, średnia oraz duża firma.
 
Jakie będą kryteria oceny? Kluczowy jest wzrost zatrudnienia w firmie. Dodatkowe punkty można zdobyć za przyjęcie do pracy młodych pracowników do 30. roku życia, z grupy 50+ oraz osób niepełnosprawnych. Oceniana będzie także rzetelność pracodawców – m.in. to, czy zatrudniają pracowników na umowach o pracę.
 
Zgłoszenie do konkursu jest bezpłatne. Wystarczy przesłać formularz konkursowy drogą elektroniczną (konkurs@mpips.gov.pl), pocztą lub złożyć osobiście w siedzibie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00-513 Warszawa z dopiskiem KONKURS) w okresie od 5 do 30 maja. Formularz można pobrać ze strony ministerstwa (www.mpips.gov.pl/konkurs).
 
Nagrody pracodawcom wręczy minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz podczas uroczystej gali w czerwcu. Zwycięzcy konkursu otrzymają m.in. prawo posługiwania się tytułem „Kreator miejsc pracy” i logiem konkursu przez rok.
 
Do kapituły konkursu zostali zaproszeni przedstawiciele związków zawodowych i organizacji pracodawców. Patronat nad konkursem objęła Gazeta Wyborcza, Gazetapraca.pl, TVP INFO, Radio PIN, magazyn BRIEF oraz portal Marka pracodawcy.
 
 
Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
 
 
Image courtesy of Vlado/FreeDigitalPhotos.net
 
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0