Trwa rekrutacja do elitarnego programu rozwoju menedżerskiego firmy Provident (wywiad)

art_providentO elitarnym programie rozwoju menedżerskiego w Departamencie Ryzyka Kredytowego
Provident Polska S.A, opowiadają Katarzyna Wrażeń, Kierownik ds. Rekrutacji i Rozwoju, Provident Polska S.A. oraz Agnieszka Krajnik, Koordynator ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa Provident Polska S.A.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
HRS: Aktualnie, do końca maja trwa rekrutacja do elitarnego programu rozwojowego, organizowanego przez firmę Provident wespół z brytyjską centralą spółki. Pani Katarzyno, czym charakteryzuje się ten program?
 
Katarzyna Wrażeń: Nasz program menedżerski kierujemy do osób zainteresowanych pracą w Departamencie Zarządzania Ryzykiem Kredytowym. Jest to globalna inicjatywa Grupy IPF, do której należy Provident. Kandydatów poszukujemy równolegle w Polsce, Wielkiej Brytanii, Czechach i na Słowacji. Wszyscy będą wspólnie pracować w międzynarodowym projekcie International Personal Finance.
 
HRS: Na czym polega elitarność programu?
 
Agnieszka Krajnik: Osoby objęte programem będą miały możliwość pracy przy konkretnych projektach kredytowych, zarówno w Polsce, jak i na innych naszych rynkach. Docelowo nie będzie to duża grupa, jednak dzięki temu będzie ona miała duży wpływ na podejmowane decyzje biznesowe. Bardzo ważne jest też to, że osoby, które zakończą staż z sukcesem, będą miały możliwość dalszego rozwoju kariery w firmie, i to nie tylko w Polsce.
 
HRS: Co czeka szczęśliwych wybranych – osoby, które zostaną ostatecznie zaproszone do uczestnictwa w programie?
 
Katarzyna Wrażeń: Ten program ma unikalną cechę – trwa trzy lata. Uczestnikom oferujemy umowę o pracę na cały czas trwania programu i wynagrodzenie adekwatne do warunków danego rynku. W pierwszym roku wybrany kandydat będzie rozwijał się w kierunku analityka kredytowego, w kolejnym roku jest to stanowisko starszego analityka , a w ostatnim przygotowuje się do roli menedżera w obszarze ryzyka kredytowego. Większość czasu uczestnicy spędzą pracując w Polsce, oprócz tego z pewnością odwiedzą i będą mieli szansę brać udział w realizacji projektów także np. w Meksyku, Anglii czy Czechach.
 
Agnieszka Krajnik: Uczestnik programu będzie miał w trakcie jego trwania indywidualnego opiekuna merytorycznego oraz koordynatora, który także będzie służył pomocą. Zostanie także objęty szkoleniami menedżerskimi, technicznymi oraz z zakresu rozwijania umiejętności miękkich.
 
HRS: Kim jest idealny kandydat?
 
Katarzyna Wrażeń: Przede wszystkim poszukujemy osób, które widzą siebie w perspektywie trzyletniej na stanowisku menedżerskim i są zainteresowane tym, aby związać się z nami na dłużej. Nasz wymarzony kandydat to absolwent kierunków związanych z matematyką, statystyką, ekonometrią, który jest zainteresowany ryzykiem kredytowym, zna bardzo dobrze język angielski i jest gotowy do odbycia ciekawych podróży biznesowych J.
 
Agnieszka Krajnik: Co istotne – nie wymagamy doświadczenia. Nastawiamy się, że będziemy naszych uczestników programu uczyć i to nie tylko w obszarze ryzyka kredytowego, ale też umiejętności menedżerskich. Wiele teraz mówi się o tym, że brakuje na rynku specjalistów. Nasz program jest odpowiedzią na ten problem. My chcemy sami wykreować naszych specjalistów..
 
HRS: Jak planujecie dotrzeć do tych kandydatów?
 
Katarzyna Wrażeń: Testujemy wiele kanałów. Spotkania na uczelniach, w Warszawie i poza Warszawą. Korzystamy z portalu Absolvent.pl. Wykorzystujemy radio studenckie, media społecznościowe, mailing ukierunkowany, plakaty, ulotki, ogłoszenia w ogólnopolskich portalach rekrutacyjnych, rekomendacje naszych pracowników.
 
HRS: Jaki jest harmonogram programu?
 
Katarzyna Wrażeń: Do końca maja czekamy na aplikacje kandydatów. W czerwcu planujemy proces rekrutacji, po to, aby latem móc już składać wybranym osobom oferty. Program rusza od września. Po więcej informacji o programie zapraszamy na naszą stronę: www.kariera-provident.pl, poprzez którą można również zgłosić się do programu.
 
 

Agnieszka-Krajnik1Agnieszka Krajnik, koordynator ds. społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa
W Providencie pracuje od 2006 r. wcześniej związana była z branżą farmaceutyczną (firma GlaxoSmithKline Pharmaceuticals SA). W Providencie jest odpowiedzialna za koordynację projektu wolontariatu pracowniczego Tak! Pomagam, oraz projektów z zakresu employer brandingu. Agnieszka ma kilkuletnie doświadczenie we współpracy z organizacjami pozarządowymi i mediami.
 
 
 
 
 
 
Katarzyna WrażeńKatarzyna Wrażeń, Kierownik ds. Rekrutacji i Rozwoju, Provident Polska SA
Katarzyna Wrażeń, kierownik ds. rekrutacji i rozwoju, pracuje w Providencie od kilkunastu lat, od samego początku związana z pionem zasobów ludzkich. W Providencie jest odpowiedzialna za standardy rekrutacji pracowników oraz procesy związane z oceną i rozwojem pracowników.

 
 
 
 
  
 
 

Image courtesy of Stuart/FreeDigitalPhotos.net
 
 
 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0