W korporacjach praca w święta będzie zgodna z prawem

fgfSejm zamierza wyłączyć pracowników sektora usług biznesowych spod zakazu pracy w niedziele i pozostałe dni wolne.

 

 

 

 

 

 


 
 
 
Podczas gdy część krakowskich radnych chce dać odpocząć w niedziele i święta zatrudnionym w sklepach, w odwrotnym kierunku idą posłowie. Chodzi o wyłączenie pracowników sektora usług biznesowych spod zakazu pracy w niedziele i święta – informuje „Dziennik Polski”.
 
W ten sposób zagraniczne firmy przy wyznaczaniu harmonogramu pracy nie byłyby ograniczone polskim kalendarzem dni wolnych. I tak np. pracownicy wykonujący zlecenia dla amerykańskich spółek nie mieliby wolnego w polskie święta narodowe, ale odpoczywaliby w te, w których do pracy nie chodzą Amerykanie.

 
W tej chwili centra usług biznesowych muszą omijać zakaz pracy w niedziele i święta, wykorzystując luki prawne. Dlatego najczęściej albo wykorzystują do tego umowy zlecenia i o dzieło, albo wprowadzają ciągły system zmianowy.
 
Zdaniem Michała Filipkiewicza, specjalisty serwisu Praca.pl, umożliwienie korporacjom działania w nasze wolne dni przyniesie pozytywne skutki. Zmiana pociągnie za sobą wzrost zatrudnienia i zachęci kolejne firmy do otwierania nowych centrów – mówi Michał Filipkiewicz. (PAP)
 
źródło: PAP

 
 

Image courtesy of David Castillo Dominici/FreeDigitalPhotos.net

 

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0