Innowacje w zasobach ludzkich

Kolejne wydarzenie związane z rozwojem pracowników i edukacją dorosłych to konferencja „Rozwiązania HR” zorganizowana już po raz szósty przez Wydawnictwo Wolters Kluwer.


To innowacyjna, a zarazem praktyczna konferencja dotycząca zasobów ludzkich. Dla każdego coś ważnego: wiedza, praktyka i inspiracje zgromadzone w kilku ścieżkach tematycznych.

Bardzo ciekawe były elementy sesji plenarnej. Zwrócę uwagę na  wideo-konferencję, w czasie której Bruno Rouffaer opowiadał o przywództwie 2020 – Big Bad Boss Era is OVER. Opowiadał o tym, że coraz więcej będzie zespołów wirtualnych i konieczny będzie Distance Leadership. Bruno powołał się na badania Forbsa 2012 dotyczące satysfakcji pracowników. Okazuje się, że 30% młodych pracowników myśli o zmianie pracy w ciągu najbliższego roku, 40% nie ma szacunku dla szefa i nie są z nim związani, 50% ma inne wartości niż szef, czy firma w której pracuje. Jeśli dodamy do tego sposób zdobywania wiedzy przez młodych ludzi i ich ulubiony sposób komunikowania się, okaże się, że stare podejście do przywództwa można odłożyć do lamusa.

Już teraz nie trzeba stacjonarnie uczestniczyć w zajęciach na uczelni, żeby otrzymać dyplom. Coraz większe znaczenie mają kursy internetowe i blended learning. Bruno powiedział, że młodzi są jak laptop – jeśli się go zdefragmentuje ma więcej energii i lepiej działa – dlatego zarządzanie nimi wymaga innego podejścia. Co prawda nie do końca dowiedziałam się o jakie podejście chodzi, ale też myślę, że składając moją wiedzę i nowe doświadczenia, wkrótce jasny stanie się nowy model przywództwa. To co bardzo do mnie przemówiło, a jednocześnie jest spójne z moimi wcześniejszymi poglądami to, że konieczna staje się praca nie tylko głową i rękami, ale też sercem.

W dalszym etapie konferencji nie było możliwe wziąć udział we wszystkich wydarzeniach, gdyż równolegle toczyły się 3 różne ścieżki tematyczne. Ja wybrałam praktykę i wzięłam udział w grze szkoleniowej StrategIZE. Bardzo ciekawe doświadczenie wskazujące, ile elementów trzeba wziąć pod uwagę wprowadzając zmiany w organizacji. Doskonałe narzędzie do wykorzystania w szkoleniach dotyczących zarządzania zmianą.

Kolejny bliski mi temat to wypalenie zawodowe i depresja – jak i kto powinien z nimi walczyć – jak zwykle ciekawe wystąpienie Lidii Czarkowskiej. Podejście podobne do mojego, choć większy nacisk kładłabym na zapobieganie wypaleniu zawodowemu, ale to już temat na kolejny wpis.

Z przyjemnością poznamy Twoją opinię

Skomentuj

Wystarczy 5 sekund aby być zawsze na bieżąco.

Zapisz się do naszego newslettera tutaj:

Informacje o najciekawszych artykułach i nowościach w świecie HR.

Dziękujemy za zapisanie do naszego newslettera. Od teraz będziesz na bieżąco ze światem HR.

Share This
HRstandard.pl
Login/Register access is temporary disabled
Compare items
  • Total (0)
Compare
0